haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Ali Fuat Yılmazer kimdir?

Ana Sayfa » Gündem » Ali Fuat Yılmazer kimdir? haberi
19 Mart 2014 Çarşamba, 12:08
Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink cinayeti öncesindeki süreçte Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı C Şubesi müdürü olarak görev yaptı. Ergenekon, Balyoz gibi davaların mimarı olan Ali Fuat Yılmazer'in Oda Tv soruşturmasının ardından görev yeri değiştirilmiş ve pasif göreve atandı.
Ali Fuat Yılmazer kimdir?
Emekli İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Türkiye'nin yakın dönemine damga vuran davalarla ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Ali Fuat Yılmazer son zamanlarda meydana gelen her türlü bilinmeyen oluşumları harekatları bir bir anlattı. Geçmişte 1 Mayıs yürüşü adına taksim için kendi çabalarıyla Başbakan'dan izin aldığını dile getirdi. Yılmazer sözlerine '' 1 Mayısın Taksim'de kutlanması için teşvik ettim'' diye devam etti.

Ali Fuat Yılmazer Kimdir?

Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink cinayeti öncesindeki süreçte Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı C Şubesi müdürü olarak görev yaptı. Ergenekon, Balyoz gibi davaların mimarı olan Ali Fuat Yılmazer'in Oda Tv soruşturmasının ardından görev yeri değiştirilmiş ve pasif göreve atandı. Ali Fuat Yılmazergeçen ay emekliye ayrıldı.

Hanefi Avcı kitabındaAli Fuat Yılmazerhakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hrant Dink cinayetinden sonra Ahmet İlhan Güler görevden alındı. Yerine ise normalde hiçbir zaman bu göreve gelemeyecek, gerekli niteliklere sahip olmayan (sol örgütler konusunda bilgi ve deneyim ile evveliyatında pratik sokak tecrübesi yeterli olmayan), hatta sosyal ve psikolojik açıdan sorunlu olduğunu değerlendirdiğim Ali Fuat Yılmazer bu göreve atandı. İstanbul Emniyet Müdürü (Celalettin Cerrah) sahip olduğu güce rağmen Ahmet’in gidişini engelleyemediği gibi Ali Fuat Yılmazer’e alenen muhalefet etmesine rağmen onun göreve getirilişini de engelleyemedi. Belki elli tane müdürü İstanbul’a tayin ettirmemeye muktedir bir güce sahipti, herkese karşı dikleşebilirdi ama Ali Fuat ve benzerlerine karşı koyamadı. Belli amaçları olanlar, istedikleri gibi faaliyette bulunmak isteyenler bu konuda kendilerine mani olacak bir engeli daha önlerinden kaldırmış oldular.”

AVCI'YA TAZMİNAT DAVASI AÇMIŞTI

Ali Fuat YılmazerHanefi Avcı'nın 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' kitabında kullandığı bu ifadeler sebebiyle Avcı'ya maddi tazminat davası açtı.Ali Fuat Yılmazertarafından açılan 30 bin liralık tazminat davasını Ankara 6. Asliye Mahkemesi yapılan yargılama sonucunda reddetti.