SON DAKİKA
haberL haberR

AÖF vize sınav sonuçları açıklandı mı? (Açıköğretim vize sınavları)

15.05.2013 14:44  

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler ne yapacak? AÖF sınav sonuçları yine mobil uygulamalar üzerinden mi açıklanacak?

AÖF vize sınav sonuçları açıklandı mı? (Açıköğretim vize sınavları)
AÖF sınav sonuçları için geri sayım başladı. AÖF sınav sonuçlarının Mayıs ayının sonunda açıklanması bekleniyor. AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili net bir tarih yok. Açıköğretim Fakültesi AÖF yönetiminin sürpriz yapması bekleniyor. Şubat ayında yapılan AÖF sınav sonuçlarının geç açıklanması tepkilere sebep olmuştu. Bahar Dönemi Kayıt tarihlerinin başlamasına sayılı günler kala açıklanan AÖF sınav sonuçları kayıt yenileyecek öğrencileri zor durumda bırakmıştı.

AÖF sınav sonuçları mobilden mi internetten mi açıklanacak?

Son AÖF sınav sonuçları ilk önce internetten değil de mobil uygulamalar üzerinden kamuoyuna duyurulmuştu. Sadece akıllı telefon kullanıcısı öğrenciler AÖF sınav sonuçlarını öğrenebilmişti. Akıllı telefon kullanmayan AÖF öğrencileri bu duruma isyan etmiş, tepkilerini mail ve telefon yoluyla AÖF yönetimine iletince AÖF yönetimi geri adım atmış ve AÖF sınav sonuçlarını internet üzerinden de duyurmak zorunda kalmıştı.


Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü AÖF vize sınavlarından alınacak notlar final sınavları için hayati öneme sahip. AÖF öğrencilerinin bütünleme hakkı olmadığı için vize ve final sınavlarından alınacak notlar çok önemli.

AÖF SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR? İŞTE AÖF'NİN SİTESİNDEKİ O AÇIKLAMA:

AÖF sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 30 gün içinde http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanmakta ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir.  AÖF sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacaktır.

2012- 2013 ÖĞRETİM YILI AÖF SINAV TARİHLERİ

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013

AÖF REKTÖRÜNDEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE:

Kitap şoku yaşayan AÖF öğrencilerine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'dan müjde geldi. AÖF öğrencileri artık kitap sıkıntısı yaşamayacak.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, üç yıl sonra kağıda dayalı kitap uygulamalarına son vererek, kitapların tamamını elektronik etkileşimli kitap haline dönüştürmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Büroları Hizmet İçi Eğitim Programı, Antalya'da düzenlendi. Özkaymak Falez Hotel'de gerçekleştirilen toplantıya, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile yurtiçi ve yurtdışındaki açıköğretim bürosu çalışanı 500 kişi katıldı. İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantının ikinci etabında konuşan Rektör Aydın, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'nin bu yıl 30'uncu yılını kutladığını hatırlattı.

Rektör Aydın, Anadolu Üniversitesi'nin aktif ve pasif 2 milyonun üzerindeki öğrenci sayısıyla 30 ülkede eğitim veren bir üniversite olduğunu kaydetti. Anadolu Üniversitesi'nin yurtiçi ve yurtdışında toplam 110 ofisi bulunduğunu aktaran Rektör Aydın, toplantıda ofis görevlileri ile öğretim elemanlarının bir araya geldiğini dile getirdi. Rektör Aydın, eğitim toplantısında eğitim sistemindeki yeni uygulamaları anlatarak, öğrencilere daha kaliteli eğitim hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyledi. Anadolu Üniversitesi'nin eğitim sürecinde Türkiye ve dünyaya örnek olacak elektronik dönüşüm seferberliği başlattığını anlatan Rektör Aydın, şöyle konuştu: "Bu seferberlik kapsamında e-öğrenme ortamları bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak yenilenerek, danışmanlık hizmetleri internet üzerinden kapsamlı bir şekilde verilmeye başladı. Kitapların tamamı elektronik etkileşimli kitap haline getiriliyor. Kağıda dayalı kitap uygulamalarına son vermeyi hedefliyoruz. Üç yıl içerisinde aşama aşama kitaba dayalı eğitim sistemini bitirerek, internet ortamından kitaplara geçeğiz. Kitapların tamamı internet ortamına yükleniyor. Öğrencilerimiz de kağıt kitap yerine elektronik ortamdan eğitim kitaplarını takip edebilecek."

AÖF KREDİLİ SİSTEMDE NOTLAR VE ANLAMLARI:

Not Aralığı – Harf Notu – Not Değeri

84 – 100__AA__4,00 (GEÇTİ)

77 – 83___AB__3,70 (GEÇTİ)

71 – 76___BA__3,30 (GEÇTİ)

66 – 70___BB__3,00 (GEÇTİ)

61 – 65___BC__2,70 (GEÇTİ)

56 – 60___CB__2,30 (GEÇTİ)

50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)

46 – 49___CD__1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

40 – 45___DC__1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

33 – 39___DD__1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

0 – 32____FF__0,00 (KALDI)

Bu tabloya göre 33-49 arası ortalama getirdiğiniz derslerden koşullu olarak ortalama ile geçebiliyorsunuz.

Bu ortalama ile geçmenin koşulu ise Bahar Dönemi ( 2.dönem ) sonunda Genel Not Ortalamanızı ( GNO ) 2.0 veya daha üzeri getirmenizdir.

Eğer GNO’yu 2.0’dan düşük getirirseniz koşullu geçtiğiniz derslerden de kalmış olursunuz. 32 ve aşağı aldığınız derslerden direk kalıyorsunuz.

Bu FF ile kaldığınız dersleri bir sonraki yıl aynı dönemde tekrar görüyorsunuz. Yani bahar döneminde kaldığınız bir dersi seneye bahar döneminde alabilirsiniz.
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
KİTAPTAN ÇALIŞMAK DAHA ANLAMLI VE MANTIKLI DİYE DÜŞÜNÜYORUM HEM BİRÇOK PARA ALINIYOR DURUMU OLAN VAR OLMAYAN VAR HEM KİTAP KALMADI ZİHNİYETİNİDE ANLAMIYORUM HANGİ BÖLÜME KAÇ KİŞİ KAYIT YAPTIRDIĞI BELLİ DEĞİLMİ OKADAR KİTAP BASARSIN HİÇ BİR ÖĞRENCİ KİTAPSIZ KALMAMIŞ OLUR SAYGILAR EROL ERDOĞAN...
Misafir - 09:03, 16 Mayıs 2013 Perşembe
pdf bastır diyen ilk okul ögrencisi kaç paraya mal olur 100 sayfa git bi araştır !!!
Misafir - 22:30, 15 Mayıs 2013 Çarşamba
pdf leri printerdan yazdır kitap haline getir hiç beyniniz çalışmıyo nasıl bitireceksiniz anlamadım
Misafir - 17:09, 15 Mayıs 2013 Çarşamba
arkadaşım ben böle uzun yazılı kitap degil 60 sayfalık not istiyorum adamlar para kazanmak babında ara sınav ünitesini tam 135 sayfa okumakla bitmiyor yetişmiyor kitap yerine 60 sayfalık notlar dagıtın hem zamandan hem derstn geçmemiz kolay olsun proflar yeter artık para kazandıgınız
Misafir - 20:54, 14 Mayıs 2013 Salı
Ben kitaptan okumayı tercih ediyorum.bilgisayar ortamından çalışamıyorum.bize sistemde değişiklik yapıldığıda sorulmalı.
Misafir - 18:57, 14 Mayıs 2013 Salı
Ben kitaptan okumayı tercih ediyorum.bilgisayar ortamından çalışamıyorum.bize sistemde değişiklik yapıldığıda sorulmalı.
Misafir - 18:56, 14 Mayıs 2013 Salı
aynen bütün sıkıntıları para ne olacak bu kadr ınsanın hali:
Misafir - 17:22, 14 Mayıs 2013 Salı
çok haklısın...
Misafir - 16:52, 14 Mayıs 2013 Salı
ben de kitaptan çalışmayı tercih ediyorum ama bu yıl elime geçen kitap sayısı toplamda 3-4 ya gelmedi diyorlar ya da bitti.sınav soruları kitapçığı ve cevap kağıtlarının da kalitesini iyice düşürmüşler.
Misafir - 15:42, 14 Mayıs 2013 Salı
AÇIKLAMAYA BAK SINAV SONUÇLARI 30 GÜN SONRA AÇIKLANACAKMIŞ ARKADAŞ ZATEN SINAVA 26 GÜN KALMIŞ İKİNCİ SINAVLA BİRLİKTE Mİ AÇIKLAYACAKSIN SONUÇLARI?HEM HERKES HANGİ DERSİ DAHA DÜŞÜKSE ONA AĞIRLIK VEREREK ÇALIŞACAK DEĞİL Mİ?NASIL BİR SİSTEM NASIL BİR MALİ POLİTİKA (??????) ANLAMADIM BEN...
Misafir - 13:57, 13 Mayıs 2013 Pazartesi
KESİNLİKLE KATILIYORUM
Misafir - 13:49, 13 Mayıs 2013 Pazartesi
Misafir - 13:48, 13 Mayıs 2013 Pazartesi
BİLGİSAYARDAN ÇALIŞMAYA KALKSAK GÖZLERİMİZ YORULUYOR BİRDE PDF ÇIKTISINA MI PARA VERECEĞİZ ANLAMADIM BİLGİSAYARI OLMAYANLAR NE YAPACAK KIRSAL BÖLGEDE KÖYLERDE OLUP İNTERNETE ULAŞAMAYANLAR DÜŞÜNÜLMEDİ SANIRIM..KAYIT ESNASINDA SENENİN BAŞINDA KİTAP ALMAK İSTENİYOR MU DİYE BİR TERCİH OLURSA SEVİNİRİZ..
Misafir - 10:26, 11 Mayıs 2013 Cumartesi
sınavları da elektronik ortamda yapın o halde herkes evinden girsin. madem bu kadar teknolojiye meraklısınız?
Misafir - 09:25, 11 Mayıs 2013 Cumartesi
kitapların ıktıları ortalama 100 tl ye mal oluyor. anadolu üniversitesi bu ücreti harçlardan düşerse böyle bir uygulama getirsin. yoksa dava ederim.
Misafir - 09:23, 11 Mayıs 2013 Cumartesi
SİZ SORU KİTAPÇIGINI VERİN BİZ KENDİ KENDİMİZİ SINAVA TABİ TUTARIZ O ZAMAN SİZ SADECE PARA ALIN ÇÜNKÜ SİZİN HER ŞEYİNİNİZ PARA OLMUŞ..........
Misafir - 22:35, 10 Mayıs 2013 Cuma
bu tercih öğrencilere bırakılmalı ve ona göre kitap basılmalı....kayıt sırasına bu seçenek sunularak buna göre isteyen öğrenci kitap alma hakkını kullanabilmeli...ben kitaptan çalışmak istiyorum..teknolojiye uymak isteniyor ama çağ dışı davranılıyor.
Misafir - 19:18, 10 Mayıs 2013 Cuma
ben kitaptan çalışabilen insanım,kitaplarımı pdf dosyasıyla indirmeme rağmen bilgisayarımdan çalışamıyorum,not almak önemli yerleri çizip çalışmak istiyorum...hem bi dünya harç ödüyoruz hem kitap alamayacak mıyız,ben bi de kendi paramla kitapları çıktı mı alacağım???bu ne saçma iştir ya....
Misafir - 14:44, 10 Mayıs 2013 Cuma
ben kitaptan çalışabilen insanım,kitaplarımı pdf dosyasıyla indirmeme rağmen bilgisayarımdan çalışamıyorum,not almak önemli yerleri çizip çalışmak istiyorum...hem bi dünya harç ödüyoruz hem kitap alamayacak mıyız,ben bi de kendi paramla kitapları çıktı mı alacağım???bu ne saçma iştir ya....
Misafir - 14:44, 10 Mayıs 2013 Cuma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
YAZARLAR