haberL haberR
25 facebook twitter googleplus

AÖF'de bütünleme sınavı olacak mı? (Açıköğretim)

Ana Sayfa » Gündem » AÖF'de bütünleme sınavı olacak mı? (Açıköğretim) haberi
19 Haziran 2013 Çarşamba, 10:02
Açıköğretim Fakültesi AÖF sınav sonuçlarına göre ders geçemeyen ve sınıfta kalan AÖF'liler bütünleme sınavının kaldırılması kararına çıldırdılar.
AÖF'de bütünleme sınavı olacak mı? (Açıköğretim)
AÖF sınav sonuçlarını açıkladı. AÖF sınav sonuçlarına göre ders geçemeyen ve sınıfta kalan AÖF'liler bütünleme sınavının kaldırılması kararına çıldırdılar. Bütünleme hakkının geri verilmesini isteyen AÖF öğrencileri Açıköğretim Fakültesi yönetimini mail, telefon ve mesaj yağmuruna tuttular.

AÖF öğrencilerinin bütünleme isyanı çığ gibi büyüyerek devam ediyor. AÖF öğrencileri bütünleme hakkının geri verilmesi için Açıköğretim Fakültesi'nin resmi e postalarına ve AÖF çağrı merkezini mesaj yağmuruna tuttular. Gelen tepki telefonları üzerine 444 1 026 no'lu  AÖF çağrı merkezi telefonları çöktü.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) final sınavları 1-2 Haziran tarihinde yapılmıştı. AÖF final sınavları sonuçları sınav tarihinden 12 gün sonra açıklandı.  Ancak final sınavına giren ve kötü not alan AÖF'liler bütünleme sınav hakkının ellerinden alınmasına büyük tepki gösterdiler.  AÖF öğrencileri diğer üniversite öğrencileri gibi yıl içinde geçemedikleri dersler için bütünleme sınavından yeniden faydalanabilmek istiyor.

Bütünleme hakkını yeniden isteyen AÖF'liler seslerini duyurmak için sosyal medya ve internet medyasını etkin kullanıyor. Facebook ve Twitter'da gruplar kuran AÖF öğrencileri internet sitelerinin mailllerine de mesaj göndererek mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. 

Yeni dönemlik-kredili sistem

Akademik ders yılı içerisinde geçmek zorunda olduğu dersleri geçemeyen öğrenciler için üniversitelerde bütünleme sınavları yapılıyor. AÖF’de de geçmiş senelerde uygulanan bu uygulamanın, 2012-2013 yılında yeni dönemlik-kredili sisteme geçilmesiyle bu sene kaldırıldığı açıklandı. Bütünleme hakkının bütün üniversite öğrencileri gibi kendilerinin de hakkı olduğunu savunan AÖF öğrencileri, sene ve ders ücreti kaybı yaşamadan bütünleme sınavından tekrar yararlanmak istiyor.

Final sınavında derslerini geçemeyen öğrenciler ise bütünleme sınavına giremeden gelecek sene de aynı dersleri tekrar alacak.

Hakkımız olan şeyin elden alınması suç değil mi?

“Edebiyat 3. sınıf öğrencisiyim. Her sene yapılan bütünleme sınavının kaldırılmasına anlam veremiyorum. Hakkımız olan şeyin elden alınması suç değil mi? Tüm üniversiteler bütünleme yaparken AÖF'nin bütünlemeyi kaldırması haksızlık. Bütünleme sınavlarının devamını talep ediyorum.”

“Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF öğrencisiyim. 2012-2013 eğitim yılı itibarı ile tüm Açık Öğretim Fakültesi bölümleri dönemlik kredili sisteme geçmiştir. 2011-2012 eğitim yılında yaşanan aksaklıklar ve yanlışlar dizisi devam etmiştir. YOK'ün 22. 06. 2012 Tarih ve 5854-27380sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine bütünleme sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu hakkımızdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Bütünleme hakkımızı geri istiyoruz.”

İnsan Haklarına Mahkemesi’ne başvuracağım

"Ben AÖF adalet bölümü okumaktayım ve alttan 8 dersim var mezun olmak için.Ben bütünleme sınavlarına girmek istiyorum.Bizimde hakkımız var. Ben bu sisteme itiraz ediyorum. Halkın sesine kulak verin kendi sesinize değil. Yoksa insan hakları mahkemesine başvuracağım."

“Bir Anadolu Üniversitesi öğrencisi olarak, diğer tüm üniversite öğrencileri gibi bütünleme sınavlarından yararlanmak istiyorum. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyorum.”

NOT: SİZ DE SESİNİZİ DUYURMAK SİTİYORSANIZ HABERİMİZİN ALTINA YORUM YAPABİLİRSİZNİZ

AÖF'lilerin merakla beklediği Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı. Açıköğretim AÖF 2013 dönem sonu sınav sonuçları belli oldu...

AÖF'de sınav sonuçları açıklandı. AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasını öğrenmek isteyen AÖF öğrencileri sınav sonuçlarını öğrenmek için AÖF'nin resmi sistesine akın ediyor.

AÖF 2013 bahar dönemi final sınavları sonuçlarıaçıklandı. AÖF sınav sonuçları AÖF'nin resmi sitesinden duyuruldu.  Açıköğretim Fakültesi öğrencileri AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. AÖF öğrencilerinin gözü kulağı AÖF yönetiminin yapacağı açıklamadaydı.

Açık Öğretim Fakültesi AÖF öğrencilerinde heyecan yine dorukta. AÖF final sınav sonuçlarının açıklandığını öğrenen AÖF öğrencileri  dönem sonu notunu öğrenmek için AÖF'nin sitesine akın etti.  AÖF sınav sonuçları AÖF tarafından açıklanır açıklanmaz bugun.com.tr'de oldu.

AÖF SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

AÖF yönetimi vize sınav sonuçlarını büyük bir sürprize imza atarak AÖF vize sınavlarından 11 gün sonra açıklamıştı. Anadolu Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Davut Aydın son açıklamasında AÖF final sınavı sonuçlarının da vize sınavları gibi kısa sürede açıklanacağının işaretini vermişti. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, AÖF  sisteminde 1 milyon 197 bin 746 öğrencinin katıldığı AÖF bahar dönemi ara sınavı sonuçlarını 11 günde açıklayarak, üniversite tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini bildirmişti. Final sınavı sonuçlarının da erken açıklanabileceği tahmin ediliyor...

AÖF öğrencilerinin bütünleme hakkı bulunmadığı için AÖF sınav sonuçları sınıf geçme için belirleyici olacak.

AÖF'nin resmi sistesindeki sınav sonuçları bölümünde ise, AÖF Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık  12 gün sonra http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden açıklandı.

Öğrenciler AÖF Sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler. AÖF sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacak.

NOTLAR VE ANLAMLARI:

84 – 100__AA__4,00 (GEÇTİ)

77 – 83___AB__3,70 (GEÇTİ)

71 – 76___BA__3,30 (GEÇTİ)

66 – 70___BB__3,00 (GEÇTİ)

61 – 65___BC__2,70 (GEÇTİ)

56 – 60___CB__2,30 (GEÇTİ)

50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)

46 – 49___CD__1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

40 – 45___DC__1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

33 – 39___DD__1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)

0 – 32____FF__0,00 (KALDI)

Bu tabloya göre 33-49 arası ortalama getirdiğiniz derslerden koşullu olarak ortalama ile geçebiliyorsunuz.

Bu ortalama ile geçmenin koşulu ise Bahar Dönemi ( 2.dönem ) sonunda Genel Not Ortalamanızı ( GNO ) 2.0 veya daha üzeri getirmenizdir.

Eğer GNO’yu 2.0’dan düşük getirirseniz koşullu geçtiğiniz derslerden de kalmış olursunuz. 32 ve aşağı aldığınız derslerden direk kalıyorsunuz.

Bu FF ile kaldığınız dersleri bir sonraki yıl aynı dönemde tekrar görüyorsunuz. Yani bahar döneminde kaldığınız bir dersi seneye bahar döneminde alabilirsiniz.

Öğrenciler AÖF Sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler. AÖF sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacak.

BÜTÜNLEME İSTİYORUZ YA GÜZ DÖNEMİNDE 2 DERSİM KALDI BAHAR DÖNEMİNDENDE Bİ DERS 3 DERS İÇİN KOCA Bİ SENE UZUCAK BÜTÜNLEMEYİ GETİRİN ARTIK MEZUN OILALIM YA 2 YILLIK ÜNİVERSİTE OLDU 5 YIL LÜTFEN GETİRİN SESİMİZİ DUYUN...
Misafir - 14:46, 25 Haziran 2014 Çarşamba
ilahiyat 2.sınıftayım.1.dönemden 1,2.dönemden 2 arapça dersim kaldı.bütünleme istiyorum.duyurulur...
Misafir - 10:27, 23 Haziran 2014 Pazartesi
kamu yönetimi son sınıf okuyorum alttan 2 dersim kaldı büt istiyoruzzz .ADELETTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT NERDE KALDI
Misafir - 15:40, 21 Haziran 2014 Cumartesi
adalet 2. sınıfım bu sene tekrar yaptım bir daha olsun istemiyorum..sınavı çok zor yapıyorlar.bütünleme sınavı yok hakkımızı istiyoruz..yeter artık.
Misafir - 10:38, 22 Mayıs 2014 Perşembe
Böyle şey mi olur ya ben adalet 1. sınıf öğrencisiyim. İlk senem. Ve derslerde çok zorlandım bahar döneminde ortalamam tutmassa çok dersim kalıcak. BÜT olmassa seneye ne kadar zorlanacağım bizi bu kadar zor durumda bırakmayın .
Misafir - 00:01, 07 Mayıs 2014 Çarşamba
ben dava açıcam hatta söke söke alıcam hakkımı bence sizde başvurun insan hakları mahkemesine...
Misafir - 21:25, 03 Mayıs 2014 Cumartesi
ÇEKO 4.sınıf öğrencisiyim.2 dersten kalmış durumdayım.Bu nedenle okulun 1 dönem daha uzayacağı düşüncesi beni hasta ediyor.İnanın günlerdir miğde bulantısı ve stres içindeyim.Zaten gelmişim 40 yaşına ve çoluk çocuk okumak yeteri kadar zor.Lütfen bir de AÖF zorlaştırmasın hayatı
Misafir - 19:34, 19 Şubat 2014 Çarşamba
tek dersten kaldım bir ders yüzünden bir yıl beklemek istemiyorum bütünleme hakkımı verin yoksa gelir kendim alırım....:)
Misafir - 17:15, 11 Aralık 2013 Çarşamba
Ben aöf adalet bölümü öğrencisiyim alttan sekiz ders var sınıf tekrarı yapacağım artı asgari ücretle çalışıyorum çalışmakta zorundayım ders çalışamıyorum ikisi birlikte zor gidiyor.Lütfen hakkımız olan bütünlemeyi istiyorum.
Misafir - 23:39, 02 Eylül 2013 Pazartesi
hakkımız olan şeyi dilendiriyorsunuz.nerde türkiye cumhuriyetinin eşitlik hakkı. tüm üniversiteler bu hakka sahipken biz neden bu hakka sahip değiliz. herkesin derdine koşan devletimiz milyonlarca kişinin hakkını neden savunmuyor. gezi parkında olan olaylar öaf yüzünden de mi çıksın.
Misafir - 11:31, 13 Ağustos 2013 Salı
BÜTÜNLEMEEE İSTİYORUZZZ LÜTFENN YAPIN ALLAH AŞKINA YAAA
Misafir - 10:14, 12 Ağustos 2013 Pazartesi
evet hem eğitim öğretim yönetmeliği açık öğretimlıler için geçerli diyorlar hemde *para yatırıyoruz bide bütünleme hakkımızı elimizden aldıler haksızlık bu konunun düzeltilmesini istiyoruz.
Misafir - 16:55, 31 Temmuz 2013 Çarşamba
2 dersim 0,5 puanla kaldı büt istiyorumm
Misafir - 11:27, 29 Temmuz 2013 Pazartesi
2 dersim ff ve mayıs ayına kadar beklemek zorundayım.Bende bütünleme istiyorum
Misafir - 10:35, 29 Temmuz 2013 Pazartesi
bir tabe ff var diğerleri cd dd ama n ot ortalaması 2.00 altında bende son sınıfımı ama butunlemeye gıremıyorum lütfen bütünleme sınavı yapılsın
Misafir - 00:23, 29 Temmuz 2013 Pazartesi
bütünleme sınavı hakkımızdır.
Misafir - 21:33, 28 Temmuz 2013 Pazar
bütünleme istiyoruz
Misafir - 05:32, 26 Temmuz 2013 Cuma
allah hakkımızı bırakmasın sizlere aofe
Misafir - 05:26, 26 Temmuz 2013 Cuma
bence bu tamamen adaletsizlik..
Misafir - 01:26, 26 Temmuz 2013 Cuma
bütünleme gelme ihtimali var mı acaba?
Misafir - 10:46, 20 Temmuz 2013 Cumartesi
bütünleme istiyoruz hakkımız..
Misafir - 16:38, 19 Temmuz 2013 Cuma
adalet 2. sınıf öğrencisiyim icra müdür yardımcılığı sınavına girmek istiyorum fakat bütünleme hakkımızı elimizden aldıkları için kalan 3 dersimi veremiyorum
Misafir - 13:21, 15 Temmuz 2013 Pazartesi
bütünleme hakkımızı geri verinn!!! her üniversitede bütünleme var ve bu bizim hakkımız bu sene saçma sapan kaldırıldı böyle bişeyin olması çok saçma!
Misafir - 17:36, 13 Temmuz 2013 Cumartesi
Bimer ve yök e şikayet edin arkadaşlar
Misafir - 15:39, 11 Temmuz 2013 Perşembe
Misafir - 11:46, 10 Temmuz 2013 Çarşamba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın