SON DAKİKA
haberL haberR

Başbakan Erdoğan: 3 Yetmez, 4 Çocuk Yapın (3)

29.09.2013 17:22  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki tesislerin toplu açılışında katıldı. Yaptığı konuşmada vatandaşa seslenen Erdoğan: ' 3 çoçuk yetmez 4 çoçuk yapın' dedi.

Başbakan Erdoğan: 3 Yetmez, 4 Çocuk Yapın (3)

"ANA MUHALEFETİN LİDERİ EVLERE ŞENLİK, İŞİMİZE YARIYOR"

Denizli’de bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tavas İlçesi’ndeki toplu açılış töreninin ardından Acıpayam İlçesi’ne helikopterle geldi. İlçedeki stadyuma helikopterle inen Başbakan Erdoğan, daha sonra otobüsle Acıpayam Devlet Hastanesi’nin önündeki alana geldi.

Başbakan Erdoğan, alana geldiğinde yaklaşık 15 dakika Başbakanlık otobüsünden inmedi. Daha sonra otobüsten inip kürsüye çıkan Erdoğan, Acıpayam ve çevre ilçelerden gelen yaklaşık 5 bin kişi tarafından alkışlandı. Yanında kızı Sümeyye Erdoğan bulanan Başbakan Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

"Bizim siyasetimiz eser siyaseti, laf siyaseti değil. Biz eserle konuşuruz, lafla değil. Birileri de bol bol laf ederler. Biz milletimize efendi olmaya gelmedik, biz milletimize hizmetkar olmaya geldik. Biz bu yola böyle çıktık. Bu hizmet siyasetinde de 11 yıldır 81 vilayeti fellik fellik dolaşıyoruz. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, enerjide, tarımda aklınıza ne gelirse tüm alanlarda Türkiyemizin alt üst yapı eksikliklerini giderdik, gideriyoruz. Bu anlayışla 11 yılda Türkiyemizi her alanda üç kat büyüttük. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu siyaseti sürdüreceğiz. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak, ülkemizi yeniden üç kat daha büyüteceğiz. Bize desteğini esirgemeyen tüm kardeşlerimden hayır dualarını eksik etmemelerini rica ediyorum. Ben inanıyorum, sizin desteğiniz bundan sonra da devam edecek. Denizli’nin büyüdüğünü, kabuğuna sımadığını anlattık. Artık bir Denizli ilçesi yok. Eskiden Denizli Belediyesi deyince merkez ilçe belediyesiydi. Gerçek Denizli Belediyesi 30 Mart 2014’ten sonra olacak. Çünkü mülki sınırlar, Denizli Belediyesi’nin artık alt, üst yapı, nazım imar planlarına varıncaya kadar ilçe belediyelerle çalıştığı bir yerel yönetim olacak. Acıpayam’a tabii ki hizmet farklı gelecek. Artık köy olmayacak, bu köyler mahalle olacak. Bu mahallelerin alt yapısı vesaire bundan Büyükşehir Belediyesi sorumlu olacak. En ücra köye ulaşmamak gibi bir şey bundan sonra yok. Büyükşehir Belediyesi olarak biz damdan düştük. Bu kardeşiniz İstanbul’u 4.5 yıl idare etti. Başkanlığını yaptı ve oradan buraya geldik. Damdan düşmeden bu iş olmaz, bunu da hatırlatmak lazım. Ana muhalefetin bir genel başkanı var. Evlere şenlik, yeter ki öyle olsun, işimize yarıyor. Dün baktım bir yerde konuşuyor, Türkiye hayvanı dışarıdan getiriyor diyor. Bu kurbanda kendi yetiştirdiğimiz kurbanlarımızı keseceğiz. İthal dönem bitti. Acıpayam buradan ona cevap veriyor. 10 binlerce süt hayvanını burada kendisi besliyor. Ama sorsan haberi yoktur. Türkiye bunun yanında, dört bir yanda büyüyor. Süt, et hayvancılığında ciddi sıçrama var. Artık bu işler bilimsel yürüyor. Ziraat fakültelerimiz yaygınlaşıyor. Burada yetişen elemanlarımızı köylere sözleşmeli olarak gönderiyoruz. Bu adımları attık. Her türlü desteği tarımda sağladık. Birkaç yıl içerisinde bizi izlemeye devam edin. Türkiye artık hayvan ihraç eden ülke haline gelecek, bu adımları da atıyoruz."

“TÜRKİYE’Yİ DEMİR AĞLARLA ÖRÜYORUZ”

Kendi hükümetlerinin görev gelmesinin ardından Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın verdiği kredilerin faizlerinin düştüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

“Nereden nereye geldik. Ah benim Acıpayamlı kardeşim, şu çok önemli! Türkiye 79 senede 6 bin 100 kilometre duble yol yaptı, 11 senede ise 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Halep oradaysa Arşın Acıpayam’da. Hesap ortada. Bu yollardan gidip geliyorsunuz. Denizli’nin havalimanı var mıydı, bizimle geldi. Geldiğimizde 26 vardı, şu anda 51 havalimanı var. Bu modernleşmenin, modern Türkiye olmanın adımlarıdır. Muasır medeniyetlerin üstüne çıkmak lafla olmaz, uygulamayla olur. Demir ağlarla ördük diyorlar. Gazi bu ifadeyi kullandı ama arkasından gelenler demir ağ diye bir şey yapmadılar, biz yaptık. Türkiye’yi demir ağlarla örüyoruz. Ankara Eskişehir bitti. Eskişehir-İstanbul arası 29 Ekim’e yetiştirilmeye çalışılıyor. Şimdi denizin altında yüksek hızlı treni yapıyoruz. Boğazı denizin altından geçiyoruz. Denizin üstünden yapsak bu alıştığımız solcular ne derler. A bunlar yürümeyi bilmiyorlar derler. Çünkü bunların geçmişindekilerde öyleydi. Ama biz 62 metre derinlikten boğazı geçiyoruz. Güneyinden iki tüp geçit, oradan da otomobiller geçecek. O da 2015’e yetişecek. Üçüncü köprüyü de yapıyoruz. O da 2015’te açılacak. Denizin üstünden de altından da bunlara laf kalmaması lazım. Biz onu da bunu da yaparız. Bak şimdi helikopterlerimizi yapıyoruz. Gemimizi yaptık. Yerli olarak yaptık. Aşk başka bir şeydir. Sevda başka bir şeydir. Biz aynen Ferhat ve Şirin gibiyiz. Biz Ferhat siz Şirin’siniz. Ferhat dağları deldi mi. Bize diyorlardı delemezsiniz, biz deldik. Tüm tünellerle dağları deliyoruz, aşılmayan yerleri aşıyoruz. Niye, çünkü Şirin’e ulaşacağız. Ama bizden öncekiler bunları yapamadılar.”

Kendilerinden önceki dönemde milletin devletle düşman haline getirildiğini ileri süren Erdoğan, “Biz buluşturduk, kucaklaştırdık. Biz Kürt, Türk, Çerkez’i Allah için seviyoruz. Bizim farkımız var. Biz, Mısır’da Esma’yı şehit ediyorlar ordayız. Suriye’de yüz binleri şehit ediyorlar oradayız. Biz Myanmar’da katliam var, oradayız. Dünyanın neresinde olursa olsun. Adı sözde Müslüman olanlar Kenya’da insanları haince öldürdüler, biz oradayız. Çünkü İslam’da terör yoktur. İslam sin kelimesinden geliyor. İslam ile terörü bir araya koyamazsınız. Koymak isteyenlere söylüyorum bizi oralara yerleştiremezsiniz. Bunu yapanlar terörizmin bir ayağıdır” dedi.

Daha güzel bir Denizli’yi beraber ayağa kaldıracaklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, “Eser, müessiriyle değerlidir. Süleymaniye Mimar Sinan’la değerlidir. O insanlar, o günün şartlarında o eserleri inşa ettiler. Biz de hamdolsun bu güzel eserimizi Acıpayamlıya yakışacak şekilde hizmete açıyoruz” diye konuştu. Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından Acıpayam Meslek Yüksekokulu ile Acıpayam 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı.

BAŞBAKAN’IN ARI TEDİRGİNLİĞİ

Başbakan Erdoğan’ın konuşması sırasında önce eline daha sonra vücudunun çeşitli yerlerine konan arı, dikkat çekti. Başbakan Erdoğan, arıyı uzaklaştırmak için büyük çaba sarf etti.


(DHA - Turaç TOP, Eray ARPAŞİN)

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!