SON DAKİKA
haberL haberR

Celal Şengör canlı yayında şoke etti

29.01.2013 19:11  

Türkiye'nin tanınmış bilim adamlarından Prof.Dr. Celal Şengör'ün Aykırı Sorular isimli programda sözlediği sözler şok etkisi yaptı.

Celal Şengör canlı yayında şoke etti
Enver Aysever'in sorularını örnekler vererek cevaplayan Celal Şengör , "Bizans'ı Osmanlı'ya tercih ederim, çünkü Bizans toplumu bilime değer veriyordu" dedi.

"BİLİM ADAMI KOMUTANA EMREDİN DER Mİ"

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) jeoloji profesörü olan Şengör, sözlerine başlarken, tarımda gelişmenin yağmur duasıyla olmayacağı(!) söyleminde bulundu. Şengör'ün orduyla ilgili bir soruya, Hava Orgeneral Ergin Celasin'in telefonuna "Emredin Komutanım" diye yanıt verdiğini anlatması, Enver Aysever'in tepkisini çekti.

Celal Şengör: "Beni arayan komutana Emret Komutanım dedim Aysever." Şengör'ün bu sözü üzerine Enver Aysever, "Koskoca bilim adamısınız. Dünyaya adınızı duyurmuşsunuz. İnanca, dinlere karşı olan birinin bir komutana böyle hitap etmesi doğru mu?" diyerek Şengör'ü eleştirdi.

"ŞAHİNKAYA GELSİN SELAM DURURUM"

12 Eylül döneminde Kenan Evren'in sağ kolu olan Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya için "Şahinkaya Generalim ile canciğer dostum, gelsin ben yine selam dururum" diyen Şengör, orduya olan saygının bilim adamı olmakla ilgisinin olmadığını söyledi.

"DARBE ZORUNLU AMELİYAT GİBİDİR"

Daha önceki açıklamalarında da "Kenan Evren akıllı bir adamdır" diyen, Türkiye'de darbelerin devletin devamlılığı için yapıldığını savunan Prof. Dr. Celal Şengör, "Düşün ki sen kansersin, şunu alırsan yaşayacaksın. Darbeler sevimsizdir. Ama ameliyatlar da sevimsizdir" diyerek darbelerin zorunlu olması gerektiğini savundu.

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Sismikcileri bazıları bilim adamı diye yutturuyorlar... Onların topunun 1 tam isabeti YOK dünyada. Benim Üstün teknolojim ve binlerce buluşlarımla 4010 TAM İSABETİM GERÇEKLEŞTİ. www.depremerkenuyari.com
Misafir - 11:24, 09 Şubat 2015 Pazartesi
6 kitap, 175 bilimsel makale, 137 tebliğ özeti. TR'de hocayla eşdeğer adam 5'i geçmez.
Misafir - 14:40, 10 Nisan 2014 Perşembe
Celal Bey,akademik kariyerinden evvel,hem asker evladı hemde askerdi.(hava kuvvetlerinde) Yaşı 58-59.Org.Şahinkaya 'yı da tanıyabilir.Org.Celasin paşa'da komutanıdır.Garip gelmesin ''emredin'' diye cevaplaması telefonu.Dini neyse ne.Allah ile onun arasında.
Misafir - 20:18, 23 Mart 2014 Pazar
bazı olumsuz konuşmaları hariç yine de münafık gibi kendi düşünce ve inancını gizleyip aldatmayan bir insan.
reel - 09:45, 30 Ocak 2013 Çarşamba
celal şengör denilen bu adama ilim adamlığı yakışmıyor.geçmişini inkar edip,bizansçılığı tercih ettiğine göre vatandaşlığından da şüphe ederim.darbeler döneminde ayağına postal giyip paşalara selam durduğuna göre zihniyeti ve karekteri sıfır demektir
Mevlüt Uzun - 08:43, 30 Ocak 2013 Çarşamba
bu ve benzerleri arabalarının lastiği patlasa değiştiremeyecek kadar yetenekli sözüm ona bilim adamları.bu devlet bunlara yaptığı yatırımı sokaktaki herhangi bir vatandaşa yapsa bunlardan daha faydalı bilim adamları yetiştirirdi.bilim adamıymışşş.kaç tane makalesi yayınlanmış beyefendinin acaba.
adil - 08:36, 30 Ocak 2013 Çarşamba
bunlardan bazılarını tutukladıkları zaman dünyaca ünlü bilim adamı falan diyorlar.soruyorsun dünya bilimine hangi katkıyı sağlamış.ortada bir şey yok.yaptığı tek şey demirel sağolsun ankaranın en iyi yerlerini verip doktor maaşı ile bir üniversite ve hastane kurmuş.bizde denesek kurabilirmiyiz.
Hasan - 00:21, 30 Ocak 2013 Çarşamba
şurada 85 senedir osmanlının mirasını çarçur ettikten sonraki halimiz belli. osmanlı 600 dile kolay yıllık bir çınar beğenilmeyecek olan değerlerinden kopan belli yöneticilerdir.tarihte kaldılar. bizans nerede yok. ne anlamsız bir laf. darbeciler saltanatın yerine gelen sulta.(zümre) bilmeyen yok.
gürsada - 23:12, 29 Ocak 2013 Salı
bence diyanet işlerindeki prof'ların çoğu papağan biliminden anlarlar. bu prof. bilim ile prof. olmuş.
Doçent - 23:05, 29 Ocak 2013 Salı
bir şekilde devletin üst kademelerini şişleyerek fişleyerek elde eden birileri kurdukları tezgahla sözde demokrasicilik oynatıyorlardı.tezgah tehlikeye girdikçe irtica-sağ/sol- alevi/sünni-laik antilaik - kürt/türk çatışmaları ile kendi yarattıkları derde deva diye orataya çıkıyorlardı. şengörmedi
Ay Yıldız - 22:53, 29 Ocak 2013 Salı
yok inanmam.o zaman osmanlı torunlarının içinde ne işiniz var.
misafir - 22:50, 29 Ocak 2013 Salı
din dusmani oldugu icin zaten prof olmus zati muhterem postalci prof
yilmaz - 22:49, 29 Ocak 2013 Salı
600 sene dünyaya ilim ahlak yayan osmanlıya karşı tuvalet kullanmayı bilmeyen yıkanmayı zararlı gören bilim adamlarını muhalifleri engizisyon mahkemelerinde perişan eden bir kültürü benimsemek olsa olsa akıl fukaralığıdır. bizans iyi olsa idi yıkılmazdı. osmanlı yıkıldığında bizans mı vardı?
Ay Yıldız - 22:44, 29 Ocak 2013 Salı
olmasın..neden islama karşı sadece
KENDİSİ SAKIN KRİPTO - 22:40, 29 Ocak 2013 Salı
sevgili hocam kürsüden neden fosor diyordu?ilimsiz (f)ilim adamcıkları oldukları için.sağol hocam ağzına yüreğine sağlık.
aziz azizi - 22:38, 29 Ocak 2013 Salı
wikipedi hakkında ateist yazmıs. şöven bir atheistten celal şengör gibi bir jeolog olursa kucuk dagları ben yarattım gibi havalara girip dikkat cekmek ister. onun bizansı osmanlı’ya tercih etmesinin daha önemli sebebi muhtemelen osmanlı’nın dini, besmelesi. bilim celal sengor'un bahanesi!
H.K. - 22:21, 29 Ocak 2013 Salı
masallah agzı olan benım gıbı konusuyor
jkl - 22:19, 29 Ocak 2013 Salı
buluşlarıda sade vatandaş yapıyor... *bütün dünyanın kullandığı teknoloji geri. sismikci işeyaramaz kartellerin güçlü olduğu devletlerde deprem erken uyarı sistemi asla gelişmez. deprem dalgaları arasındaki hız farkı kurnazlığıda erken uyarı olmaz. depremin odak noktası altlarında patlayınca. dünyadaki son yıllarda olan bütün depremleri web sayfamdan duyurdum önceden. 3037 tam isabetim gerçekleşti. * deprem,felaket erken uyarı merkezi erzincan - t ü r k i y e hüsamettin şener www.depremerkenuyari.com
Hüsamettin ŞENER - 22:09, 29 Ocak 2013 Salı
demokrat mı demirkırat mı bilim(?!) adamı?
hürgeneral - 22:07, 29 Ocak 2013 Salı
yoruma bile gerek yok ne profmuş ya
reis - 21:31, 29 Ocak 2013 Salı
"şahinkaya gelsin selam dururum" -postal bile yalar kime ne?
Ne bu şiddet ne celal... - 21:29, 29 Ocak 2013 Salı
insan kendini nasıl hissediyorsa o dur.kesinlikle bu adam postalcı,belkide akademik kariyerini postallılar hediye etmiş,oda yediği ekmeğin bedelini böyle ödediğini zannediyor.yıllarca ülkede bilim adamı sıfatını taşımış ama hiç bir başarısı olmayan bu adama yine birileri birşeyler söyletiyorlar.
vefa - 21:27, 29 Ocak 2013 Salı
1-bizans'ı osmanlı'ya tercih ederim 2-asker kenan evren, akıllı adam, sever sayarım. al işte! emret komutanım! 3-hitler en kral asker hitlerciyim. neden? -hem bizimkiler gibi osmanlı asker ocağının devamı değiller, hem de ülke, bilimin değer verildiği almanya .....
karikatürize mantık ölçüsü... - 21:06, 29 Ocak 2013 Salı
bu adamin zihniyeti bozuk nesli bozuk bizansi osmanli ya tercih eden sözde profosör ün neslinden süphe ederim
yorumcu - 20:52, 29 Ocak 2013 Salı
bu darbe yanlısı ve postal kokusu tutkunu tiplere lütfen "bilim adamı" demeyin.derseniz bu bilime de adamlığa da hakaret sayılır.
araç - 20:00, 29 Ocak 2013 Salı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın