SON DAKİKA
haberL haberR

Dudak uçuklatan fuhuş taktikleri

15.12.2011 15:34  

Kritik görevlerde bulunan subaylara şantaj amaçlı tuzak kuran çetenin taktikleri dudak uçuklatacak cinsten...

Dudak uçuklatan fuhuş taktikleri
Askeri casusluk çetesinin, fuhuş tuzağına çektiği üst düzey subayları kol saati, masa saati, şapka ve gözlüklere yerleştirilen ileri teknoloji ürünü kameralar ile görüntüleyip, duvar arkasını duyabilen kayıt cihazlarıyla dinlediği belirlendi.

Askeri Casusluk ve Şantaj soruşturmasında ortaya çıkan belge ve araçlara göre, çete şantaj amacıyla kritik görevde bulunan subaylara karşı yüksek teknoloji ürünü gizli kameralar kullanmış. Star Gazetesi'nin haberine göre, her biri full HD kalitesinde ses ve görüntü kaydeden cihazların tamamı uzaktan kumandalı. Saniyede 30 kare fotoğraf çekebilen ve 24 saat video kaydı yapabilen ileri teknoloji ürünü olan cihazların fiyatları ise 1000 TL’den başlıyor. Çete, gizli kameralı şapka, duvar dinleme cihazı, mikro kameralı Rolex marka saat gibi araçlar kullanmış.

Askeri Casusluk soruşturmasıyla ilgili iddianamenin ek klasörlerinde yer alan bilgilere göre çete, son teknoloji ürünü kayıt cihazları kullanmış. Çetede ele geçirilen dinleme ve görüntüleme cihazlarının fotoğraflarına da yer verildi. Çetenin son teknoloji ürünü bu cihazları kullanarak fuhuş tuzağına çektiği yüksek rütbeli subayların görüntülerini çektiği ve bu görüntüleri kullanarak devlet sırrı niteliğindeki belgeleri ele geçirdiği iddia ediliyor. Soruşturma kapsamında ele geçirilen belgelerin bazılarının özellikle iki ülkenin gizli servislerine satıldığı iddia edilmişti.

Casusluk çetesinin kullandığı son teknoloji ürünü cihazlar ve özellikleri ise şöyle:

ROLEX KOL SAATİ: Gündelik hayatta şık bir saat kamuflajı altında yasadışı görüntü ve ses kaydı yapılmış. Ünlü Rolex marka saatlere mikro lens yerleştirilerek gizli görüntü ve ses kaydı alır hale getirilmiş. Bilgisayar bağlantısı için gereken giriş, saat ayar düğmesinin altına gizlenmiş.

-DİJİTAL MASA SAATİ: Mekanlarda sabit görüntü almak için, dijital masa saatlerine geniş açılı, yüksek ses ve görüntü kaliteli gizli kameralar yerleştirilmiş. Uzaktan kumandalı, MSN ve Skype ortamında webcam olarak kullanılabilen masa saatlerinde 32 GB hafıza kartıyla uzun süre kayıt yapılması sağlanmış. Yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme özelliğine sahip gizli kamera ile eş zamanlı video ve ses kaydı yapıldığı belirlendi.

-SESE DUYARLI ANAHTARLIK KAMERA: ‘Sese duyarlı’ anahtarlık ile sadece ses olduğu zaman kayıt yapan ve böylece uzun süre kullanımda kalabilen görüntü ve ses kaydı yapılmış.

-ŞAPKA KAMERA: Saniyede 30 kare fotoğraf çeken, 65 derece açıyla dönen ve normal kameredan farksız çekim yapan yüksek teknoloji kameralar yerleştirilen şapkalar, çetenin en çok kullandığı araçlardan biri olmuş.

-DUVAR DİNLEME: Yapıştırıldığı duvarın arkasındaki tüm sesleri net bir şekilde aktaran cihazlar kullanılmış. Plaka, ahşap, tuğla duvar, pencere, kapı veya zırh gibi tüm engelleri aşabilen bu cihazların, duvar arkasındaki sesleri aynı anda hem dinleyip hem bilgisayar kaydına aktarabildiği belirtildi.
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
zafer rumuzlu bey bu ordu bizim ordumuz kimse yıpratmaz ordumuzu merak etme ama içeride bir kesim aykırılar var sineğin bir bardak suya düşmesi gibidir onu temizlemezsen kirlenir ama şahıslardır kirlenen hepimiz ocağı asker ocağı. kimse yan bakamaz ama kimseyede kullandırtılamaz umarım anlarsınız
misafir - 15:24, 16 Aralık 2011 Cuma
askerlerimize o kadınları bulup,getirip pazarlayan usta esnaflar size çook yakışır da,eh ne yapalım tevbe etsinler askerlerimiz gene bizim.
gakkom - 12:28, 16 Aralık 2011 Cuma
çetenin erkelere pazarladığı iddia edilen kadın bakire çıkmış.nasıl fuhuşmuş bu böyle? amaç orduyu yıpratmak
zafer - 09:11, 16 Aralık 2011 Cuma
sn yorumcu kaan.çok net ve çok doğru yorumlamış.tebrikler.
Filiz - 22:00, 15 Aralık 2011 Perşembe
önemli görevlerde olan kişiler hayatlarına dikkat etmeliler eğer etmiyolarsa o göreve layık değildirler
kaan kalayci - 17:27, 15 Aralık 2011 Perşembe
bu yolun yolcusu hatunları bulup getiriyorlar, adama teslim ediyorlar, kameraya alıp şantaj yapıyorlar. bu olayda kameraya yakalanan mı yargılanıp cezalandırılmalı, bu tezgahı hazırlayanlar mı? lütfen beyler suçlular adam gibi cezalandırılırsa bu işler tekerrür etmez, tekrarlanmaz.
Suç ve Ceza - 17:26, 15 Aralık 2011 Perşembe
insanın en büyük zaafı nefsine yenilmektir.istihbarat örgütleride bu cinselliği kullanır,orduma çağdaş diye diye halkının dini değerlerinden uzak halkına yabancı bir nesil yetiştirirsen,bunlarda bu tuzaklara düşer istisnalar hariç geneli böyledir. bilmiyorlar inançı zayıf asker savaşmaz. savaşamaz
misafir - 16:30, 15 Aralık 2011 Perşembe
bu ülkede ne oluyor yarabbim bütün değerlere saldırılar var önce askeriyeye saldırıldışimdi belden aşağıya vuruyorlar halkın gözünde çökertmeye çalışıyorlar arkasından mübarek din adamlarımız vaizlerimiz,hocalarımızın internette bir takım gizli çekim (her kimler çekip servis ettiyse)edepsiz yayın
hakan - 15:43, 15 Aralık 2011 Perşembe
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın