SON DAKİKA
haberL haberR

Genelkurmay soruşturma başlattı

28.12.2011 16:17  

Genelkurmay Başkanlığı, Başbakan Erdoğan ve ailesi aleyhine faaliyet yürütüldüğüne ilişkin iddialar için soruşturma başlattı.

Genelkurmay soruşturma başlattı
Genelkurmay Başkanlığı, bir grup Jandarma personeli teğmenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve Hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüttüğüne ilişkin iddialar hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

TSK internet sitesindeki açıklamaların ilki, ’İnternet Andıcı’ davası sanığı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler’in GATA’da tedavi gördüğü sürede, rapor verilmesi için  Prof. Dr. Hv. Tbp. Alb. Sedat Köse’ye baskı yapıldığı iddialarıyla ilgili oldu. TSK yaptığı açıklamada şunları bildirdi:

"1. 26 Aralık 2011 tarihli bir gazetede, ’GATA’da Taşdeler istifası’ başlıklı bir haber yayımlanmıştır. Söz konusu haberde, halen GATA’da tedavisi devam eden Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler’e rapor verilmesi için Prof. Hv. Tbp. Alb. Sedat Köse’ye Prof.Hv.Tbp.Tümg. Sadettin Çetiner’in baskı yaptığı ve Prof. Hv. Tbp. Alb. Sedat Köse’nin baskılar neticesinde istifa ettiği gibi gerçek dışı bilgiler yer almıştır.

2. Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, 08 Ağustos 2011 tarihinde GATA Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığına başvurmuş ve aynı tarihte koroner yoğun bakım ünitesine yatırılarak takip ve tedavisine başlanmıştır.

3. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 22 Kasım 2011 tarihli yazısı ile; Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler’in sağlık sorunlarına ait ayrıntılı rapor gönderilmesi istenmiş ve söz konusu sağlık sorunlarının sanığın savunmasına engel teşkil edip etmediği sorulmuştur.

4. Söz konusu yazıya cevaben, hastanın tedavisini sürdüren Ana Bilim Dallarından ilgili öğretim üyelerinin hazırlamış olduğu rapor 29 Kasım 2011 tarihinde ilgili Başsavcılığa gönderilmiştir.

5. Haberde iddia edildiği şekilde Org. Taşdeler için yeni bir rapor istenmemiştir.

6. İstifa ettiği iddia edilen Prof.Hv.Tbp.Alb. Sedat Köse ve kendisine baskı uyguladığı söylenen Prof.Hv.Tbp.Tümg. Sadettin Çetiner, yukarıda sözü edilen raporu imzalayan öğretim üyelerinden olup, istifa ve baskı iddialarını içeren bahse konu haber tamamen gerçek dışıdır. Prof.Hv.Tbp.Alb. Sedat Köse halen GATA Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir."

TEĞMENLERE SORUŞTURMA AÇILDI

TSK internet sitesinde yaptığı ikinci açıklamada, 28 Aralık 2011 tarihli bir gazetede yer alan ’Küstah Teğmenleri kim koruyor’ haberiyle, bir sosyal paylaşım sitesinde, hükümet aleyhinde propaganda yapıldığına ve bu teğmenler hakkında soruşturma açılmadığı iddialarına yanıt verilerek, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 2 Aralık’ta adli soruşturma emri verdiğini bildirdi. Açıklamada şu bilgiler yer aldı:

"1. 28 Aralık 2011 tarihli bir gazetede, ’Küstah Teğmenleri kim koruyor?’ başlıklı bir habere yer verilmiş, habere konu olay ile ilgili olarak Jandarma Genel Komutanı tarafından bir işlem yapılmadığı iddia edilmiştir.

2. Bahse konu haber gerçeği yansıtmamaktadır.

3. Habere konu olay hakkındaki bilginin Genelkurmay Başkanlığı’na ulaşmasını müteakip, aynı gün konu Jandarma Genel Komutanı’na özel olarak iletilmiş ve Jandarma Genel Komutanı tarafından 02 Aralık 2011 tarihinde adli soruşturma emri verilmiştir. Adli soruşturma halen devam etmektedir.

’ARNAVUT HASTAYA İŞKENCE GİBİ AMELİYAT’ HABERİNE YANIT


TSK’nın intennet sitesinde son olarak, 26 Aralık 2011 tarihli bir gazetede ’Arnavut hastaya işkence gibi ameliyat’ başlıklı haberle ilgili açıklama yer aldı. Arnavutluk Askeri Ataşesi ile tedavi giren Osmani’nin yakınlarının, yayınlanan haber hakkında üzüntülerini belirittikleri imzalı yazı konuldu. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"1. 26 Aralık 2011 tarihinde bir gazetede, ’Arnavut hastaya işkence gibi ameliyat’ başlıklı bir haber yayımlanmıştır.

2. Arnavut hasta Trashgin Osmani 14 Kasım 2011 tarihine kendisine verilen randevuya gelişi esnasında yolda fenalaşmış ve acil olarak GATF Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalında tedavi altına alınmıştır. Müdahale edilmediği takdirde dakikalar içinde ölümle sonuçlanacak solunum arrestisi geçirmesi nedeniyle, aynı gün ameliyatına karar verilmiş ve gerekli prosedürler yerine getirilerek riskli bir ameliyat gerçekleştirilmiştir. Hayat kurtarıcı nitelikteki ameliyat kararı, Göğüs Cerrahisi ve KBB Klinikleri tarafından ortak olarak verilmiştir. Hastanın teyzesi ve Arnavutluk Ataşeliğinde görevli bir subay bu süreçte sürekli olarak hastaya refakat etmişlerdir.

3. Sternum kapatılmasında yanlış olarak kullanıldığı iddia edilen malzeme yaygın olmamakla birlikte birçok klinikte özellikle enfekte sternum kapatılmasında kullanılan CE, FDA, ISO 9001 ve ISO 13485 belgesi olan tıbbi bir malzemedir. Bu hastanın özel durumu nedeniyle, göğüs kafesinin kapatılması işleminde, çelik tel sütürlerin sternumu kesme olasılığı göz önüne alınarak bu malzeme kullanılmıştır. Hastanın halen sternal iyileşmesi devam sürecindedir. Yapılan fizik muayenesinde herhangi bir patoloji tespit edilmemiştir.

4. Hastaya yapılan tüm işlem ve tedaviler, tıbbi ve etik kurallar çerçevesinde tıp ilminin gereklerinin yerine getirilmesinden ibaret olup, haberde iddia edildiği gibi yanlış yapılan bir işlem söz konusu değildir.

5. Hastaya refakat eden teyzesi, dayısı ve Arnavutluk Askeri Ataşesi GATA Eğitim Hastanesinde yapılmakta olan tedaviden çok memnun olduklarını; gazetede çıkan ve asılsız iddialara dayanan gerçek dışı haberden de duydukları rahatsızlığı belirtmişlerdir. İmzalı yazıları EK’tedir." (YAZILI EK BELGE NOTU: Hastaya refakat eden teyzesi, dayısı ve Arnavutluk Askeri Ataşesi GATA Eğitim Hastanesine verdikleri imzalı yazı.) DHA

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
bu yazilimlari merak eden vakitin sayfasindan (basbakan agir küfürler)olarak girin 2008 den beri hem jandarmanin hemde bu üsttegmenlerin hükümet icin yaptigi calismalari agir hakaretleri okuyun milletin sectiklerine neler sayiyorlar ne tuzaklar hazirliyorlar okuyun ve bilin.taniyin bu insanlari.
misafir osmanli - 01:18, 29 Aralık 2011 Perşembe
neler olucagini o gün görüceksiniz.sizin bir hesabiniz var allahında bır hesabı var bunu görüceksınız.
misafir osmanli - 20:23, 28 Aralık 2011 Çarşamba
basbakan hakkinda bu milletin hakki yerdirilmez haddini bileceksin efendi yorumunda bulunuyor.bende burdan size ufacik bir uyarida bulunayim 80 yildir müslümanlara küfür ediyorsunuz.inancsizliginizdan dolayi cünkü aldiginiz egitim ateizm üzerine eger bir calismaniz var bunu biliyoruz.gecirin hayata
misafir osmanli 19 - 20:21, 28 Aralık 2011 Çarşamba
seni kimin getirdigi belli efendi... 4 haziran 2011 de izle ve gör akp,nin kirli yüzünü diyor.9 mart 2011 de ise yine basbakan hakkinda ögrenmek istiyenler tekrar okusunlarki türkün sabrinin tastigi zaman neler oldugunu hatirlasinlar.efendi ayagini denk al...hem sen hem esrafin 25 aralik 2010 da
misafir osmanli 18 - 20:12, 28 Aralık 2011 Çarşamba
30 temmuzda 2010da akp,nin anayasasina hayir dememiz icin cok nedenimiz var yorumunda bulunuyor.j.tgm.özgün bilge 13 haziran 2011,de basbakan hakkinda ey arkadas sen ülkemin secim haberlerini abd,de secim bürosu kurarak beyaz sarayda izletiyorsun... senmisin simdi özgürlükcü halkin egemenligi
misafir osmanli 17 - 20:07, 28 Aralık 2011 Çarşamba
sahte göz yaslari benim koyun miletimde pesinden gidiyor yok arkadas aysun kayaci sonuna kadar hakli diyor.j.tgm.hasan hüseyin görgün 10 agustos 2010 da akp genel baskan yardimcisi hüseyin celik icin o kürsüde söyleyebilecek dogru bir sözü ve hakkettigi küfürleri kaldirabilecek bir özü varsa diyor.
misafir osmanli 16 - 20:01, 28 Aralık 2011 Çarşamba
üzerinde subayin hükümet aleyhine cuntaci faaliyet yürüttükleri kaydediliyor.internet ortaminda yapilan kara propagandadan dikkat ceken örnekler söyle:j.tgm.görkem güncan 20 mayis 2011 tarihinde basbakan hakkinda su sehit ailelerinin tirnaginda pislik kadar degerin yok o.c.keske milletimiz farkinda
misafir osmanli 12 - 19:38, 28 Aralık 2011 Çarşamba
yürüttükleri ileri sürülüyor.bu yapilanmalarinin isminin tilki-kuvvetler oldugu bu cuntaci yapiyi üstegmenler mehmet ali ilhan,semih gümüsbag,ayhan kilis,deniz kurt,ve ugur özcanin yönlendirdigi 2008-2009-2010-2011 devresi jandarma subaylarindan her bir devrede 40,in üzerinde subayin hükümet
misafir osmanli 11 - 19:33, 28 Aralık 2011 Çarşamba
toplantilar yaptiklari bildirildi.org.bekir kalyoncunun neden bahse konu 40 tegmenlik örgütü korudugu merak ediliyor.jandarmada yeni cuntaci ve yapilanmanin 2008 devresiyle basladigini ve etkinligini artirdigi ve alt devrelerde de cok etkin olduklari faaliyetlerini örgütlü ve profesyonel bir sekilde
misafir osmanli 10 - 19:27, 28 Aralık 2011 Çarşamba
yil hapis cezasi almisti.ayrica bu subaylar askeri kurumlarin görüntülediklerini depoladiklari devrelerinde kendilerine engel cikaracaklar hakkinda ahlaksiz iceren görüntü arsivi tuttuklari bu amacla piyasada sektör mensubu kadinlarla temasta olduklari ve sonraki yillarin planlamasina dair periyodik
misafir osmanli 9 - 19:22, 28 Aralık 2011 Çarşamba
yaptiklari küfürlere sizde taniklik edebiliyorsunuz.bu konu ile ilgili defalarca jandarma genel komutanligina sikayet iletildigi org.bekir kalyoncunun organize hakaretleri örtbas ettigi sikayetleri dikkate almadigi belirtiliyor.bilindigi gibi daha önce facebookta basbakana hakaret eden bir kisi 2
misafir osmanli 8 - 19:15, 28 Aralık 2011 Çarşamba
rütbelilerinde direkt olarak destek verdikleri kaydediliyor.facebooktaki bu sayfalara ulasim cok kolay.cünkü sahsi isim ve soy isimleri hatta üniformali ve üniformasiz fotograflarinda yer verdikleri facebook sayfalarinda onlara arkadaslik teklif etmeniz yeterli kabul aldiginizda artik basbakana
misafir osmanli 7 - 19:09, 28 Aralık 2011 Çarşamba
bakanlara küfürler edildigi gözlendi.ayrica hükümet hakkinda olumsuz kamuoyu olusturmayi hedefleyen yazilar yazmislar ve secim gecesi sonuclar aciklanmaya basladiktan sonra facebook profillerini karartmislar.örgütlü olarak faaliyet yürüten subay sayisinin 40,dan fazla oldugu faaliyetlerine bazi üst
misafir osmanli 6 - 19:04, 28 Aralık 2011 Çarşamba
dönemi kursiyer subaylarindan bir grubun bu tür faaliyetleri facebook gibi sosyal paylasim siteleri üzerinden yürüttükleri tespit edildi.edinilen bilgilere göre paylasim sitelerinde özellikle referandum ve secim öncesinde akp,nin secimi kaybetmesi icin basbakana basbakanin ailesine hükümete ve
misafir osmanli 5 - 18:55, 28 Aralık 2011 Çarşamba
ulastirildi.ancak dosyanin burada takilip kaldigi belirtiliyor.kalyoncunun aradan gecen zamana ragmen kendisine iletilen dosya hakkinda hicbir islem yapmadigi ifade ediliyor.genelkurmayin hükümet aleyhine yayin yapan internet siteleri kapatildiktan sonra beytepe jandarma sinif okulunun 2010-2011
misafir osmanli 4 - 18:49, 28 Aralık 2011 Çarşamba
basbakan erdogana bildirildi.konunun genelkurmaya iletilmesi talimati üzerine dosya basbakanlik tarafindan genelkurmaya iletildi.basbakan erdogana agir hakaretlerin detaylarini iceren dosya genelkurmay tarafindan geregi yapilmak üzere ivedilikle jandarma genel komutani org.bekir kalyoncuya
misafir osmanli 3 - 18:25, 28 Aralık 2011 Çarşamba
ortaya cikdi.edinilen bilgilere,basbakan erdogan ve ailesi ile hükümett aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten bir grup jandarma personeli istihbarat birimlerince belirlendi.yapilan takibin ardindan söz konusu jandarma tegmenlerinin sistematik olarak hareket ettikleri tespit edildi ve durum
misafir osmanli 2 - 18:19, 28 Aralık 2011 Çarşamba
yeni akitten yigit doganer haberine göre genelkurmayda hükümeti yikmiya yönelik hazirlanan internet sitelerinden sonra simdide jandarmada örgütlü bir grup tegmenin sosyal paylasim sitesi facebook üzerinden basbakan recep tayyip erdogan ve esi emine erdogan hükümet aleyhine faaliyet yürüttükleri
misafir osmanli 1 - 18:13, 28 Aralık 2011 Çarşamba
yerinde bir hareket olmuş helal olsun
kaan kalayci - 17:51, 28 Aralık 2011 Çarşamba
cumhuriyetimizin her kurumu gibi tsk de yanlış yapan personel hakkında soruşturma açar, açmalı. geçmişte suç işleyenlerden çok suçu deşifre edenlere açılan soruşturma umarız ve dileriz ki suç işleyen bütün personele açılır. biz ordumuzu seviyoruz.
Salih - 16:38, 28 Aralık 2011 Çarşamba
bu soruşturma genel kurmaydan alınsın,o teğmenleri cezalandıracağına korumaya alır.sonra jandarma genel kurmaya bağlı bir kurum değil ki.
Arap Ahmet - 16:26, 28 Aralık 2011 Çarşamba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın