SON DAKİKA
haberL haberR

Subay adaylarına akıl almaz işkence

10.08.2011 15:40  

İzmir’in Urla ilçesinde bulunan Menteş Askerî Kampı'ndan gelen haber gündeme bomba gibi düştü.

Subay adaylarına akıl almaz işkence
Turgut Selman Tümer, Kuleli Askeri Lisesi’ni 100 puanla bitiren başarılı öğrencilerden biriydi. Kuleli, Maltepe ve Işıklar askeri liselerinden mezun öğrencilerle birlikte İzmir'in Urla ilçesinde, harp okullarını kazanan öğrencilerin intibak eğitimi aldığı Menteş Askerî Kampı’na katılan Tümer, buradan gözü yaşlı ayrıldı. Askeri lisede atletizm dalında 20’ye yakın madalyası bulunan, defalarca Türkiye birincisi olan Tümer, Menteş Askerî Kampı’nda üsteğmenlerin, özellikle bazı çocuklara "sindirme ve yıldırma" uygulamasından dolayı subay olma hayaline nokta koydu. Dizleri ve dirsekleri yara içinde kalan Turgut Selman Tümer, kampta üsteğmenlerin, askeri liselerden gelen ve isimlerini önceden belirledikleri öğrencilere işkence edercesinde eğitim yaptırdığını söylüyor. Soyadını hatırlamadığı Ramazan adlı bir üsteğmenin, kendisiyle birlikte bazı arkadaşlarını harp okulundan ayrılmaya zorladığını ve bunda da başarılı olduğunu belirtiyor.

Kuleli Askeri Lisesi’nden 115 öğrencinin mezun olduğunu ve 40’a yakının, bu kampta eğitim öğretimine nokta koyduğunu anlatan Tümer, Maltepe Askeri Lisesi’ni birincilikle bitiren Mehmet Altan’ın da aynı gün kendileriyle birlikte ayrılmak zorunda kaldığını kaydetti. Kuleli Askeri Lisesi’nden arkadaşı olan Elazığlı İbrahim Ozan ile birlikte kamptan ayrılan Tümer, psikolojisi bozulduğu için tedavi görmeye başladı. Emekli polis memuru babası Kemal Tümer’i hayatta iki defa ağlarken gördüğünü anlatan Selman, “İlki 13 yaşında, Kuleli Askeri Lisesi’ni kazandığımda gözyaşlarını tutamamıştı. İkinci kez de beni kamptan alırken ağladı. Hiçbir zaman B planım olmadı, ben hep subay olma hayaliyle büyüdüm.” diye konuştu.

Üsteğmenlerin ellerinde tek tip dilekçe olduğunu anlatan Selman Tümer, kamptan fiziki sebeplerle ayrıldığını bile dilekçeye yazamadığını belirtti. Binlerce defa çöküp kaldırdıklarını, dikenlerin içinde süründürdüklerini, bahçedeki çam ağaçlarının yapraklarını toplattıklarını anlatan Selman, Ankara’da başlayan ve Urla’daki kampta devam eden işkence eğitimlerine bütün bölüğün katılmadığına dikkat çekti. Gece uyutulmayıp eğitime alındıklarını ifade eden Selman, “Bize fiziksel baskı yaparak okuldan ayrılmamız istendi. Traş olmama rağmen 'Top sakal bırakıyorsun.' diye aşağıladılar. Laf duymamak için jiletle tıraş olmaya kalktım ve yüzümü kestim. 3 dakika içinde 200 defaya yakın önce kamuflaj, sonra da eğitim elbiselerini giymemizi emrettiler. Yemek yememiz için 7 dakika süre veriyorlardı.” dedi.

Kamptan dün (9 Ağustos) akşama doğru çıkarılan İbrahim Ozan ise geceyi okul arkadaşı Selman Tümer’lerde geçirdi. Ankara’da toplandıktan hemen sonra saat 13.00’ten ertesi gün 05.00’e kadar aralıksız eğitim yaptırıldığını anlatan Ozan, üsteğmenin birinin gidip diğerinin geldiğini ve okuldan ayrılmaya zorlandıklarını söyledi. Birlikteki bazı öğrencilere işkence yapıldığını kaydeden İbrahim, Ankara’dan Urla’ya gelinceye kadar 20 arkadaşlarının ayrılmak zorunda kaldığını aktardı.

İzmir’in Urla ilçesinde bulunan Menteş Askerî Kampı'nda özellikle üsteğmen rütbesindeki komutanların, isimleri önceden belirlenen bazı çocuklara psikolojik baskı ve eğitim adı altında işkence yaptığı iddiaları gündemi sarstı. İddiaya göre harp okullarını kazanarak kampa katılan yaklaşık bin öğrenciden 60'ına, komutanlar tarafından akıl almaz işkenceler yapıldı. Olay, yaşadıklarına dayanamayan ve sinir krizi geçiren öğrencilerden bazılarının, durumu ailelerine bildirmesi üzerine duyuldu. Yaklaşık 10 veli, dün söz konusu kampa giderek çocuklarının kendilerine teslim edilmesini istedi. Komutanların olumsuz cevap vermesi üzerine zaman zaman fiili müdahaleye varan tartışmalar yaşandı. Turgut Selman Tümer’in emekli polis olan babası Kemal Tümer, 4 saat boyunca oğluyla görüştürülmemesine sinirlenerek silah çekti. Oğlunun kendilerine telefon ederek, “İntihar edeceğim.” dediğini aktaran Tümer, avuç içlerinin dikenlerle dolu olduğunu anlattı. Askeri bölgede silah çekmesine rağmen kimsenin bir tutanak bile tutmadığını anlatan Tümer, çocuklarının kasıtlı bir şekilde okuldan atılmalarının sağlandığını iddia etti: “Çocuğum kendi isteğiyle okuldan ayrılmadı ki. Ayrılmak zorunda bırakıldı. Benden ne diye tazminat isteyecekler?”

Aileler, önceden belirlenen bazı çocukları kamptan ayrılmaya zorlamak için sabahlara kadar eğitim yaptırıldığını iddia ediyor. Bir veli, oğluna eğitim adı altında elbisesinin 200 defa çıkartılıp giydirilerek psikolojisinin bozulduğunu anlattı. Devlet memuru olduğundan isminin açıklanmasını istemeyen başka bir veli de çocukların 4 Ağustos 2011 Perşembe günü Ankara’da Kara Kuvvetleri Harp Okulu’nda toplandıktan sonra bazılarına, işkenceye varan eğitimler yaptırıldığının altını çizdi. Çocuklarını sabaha kadar eğitime tâbi tuttuklarını belirten veli, “Dinlendirmeksizin eğitim yaptırmışlar. Sabaha kadar şnav çektirmişler. 1,5 litrelik suyu tek nefeste içmeleri istenmiş. İçemeyip istifra edenler olmuş. Sonra da çocukları yerde süründürerek, kusmukları paspas ettirmişler.” şeklinde konuştu.

Telefonla haber almaları üzerine Türkiye'nin çeşitli yerlerinden Urla'ya gelen velilerin birçoğu, çocuklarını götürdü. Askeri liseden harp okuluna geçen öğrencilere yapılan işkenceyi gören veliler, 50 bin lira tazminat ödemeyi göze alarak çocuklarının ilişiğini kesti.

YÜZBAŞI: DÖNDÜĞÜN ZAMAN GÖRÜŞÜRÜZ

Bir başka veli, kampta "şok bölüğü" kurulduğunu ve ayrılmaya zorlanan çocukların dikenlerde yürütüldüğünü anlattı. Çocuklarının küfür edilip hakarete uğradığını vurgulayarak, "Sindirme operasyonunu, üsteğmenler ve yüzbaşılar yapıyor. Nizamiye kapısında komutanlarla görüşürken kamptan ayrılmak isteyen bir öğrenciye yüzbaşı, 'Sen git. Geri gelince görüşürüz.' dedi. Çocuk, gözümüzün önünde sinir krizine girerek fenalaştı ve revire kaldırıldı." diye konuştu. Ailelerden bazılarının konuyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'na şikâyette bulunduğu öğrenildi. Emekli Hakim Albay Rüştü Atpulat ise velilere, sivil savcılığa suç duyurusunda bulunmalarını önerdi. Yine ailelerin birleşerek, yaşadıklarını Genelkurmay Başkanlığıve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na da dilekçeyle bildirmelerini tavsiye etti.

CİHAN
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Arkadaşlar bırakın şu ezıyetmış laflarını sen oraya asker olmaya gıdıyorsun bunu bıle bıle gıden adama öl deseler ölmesı lazım sacma sacma şeyler yazmayın nere sandınız orayı yatıp yatıp sıze kamp yaptırıcak hallerı yok
Misafir - 01:25, 02 Eylül 2015 Çarşamba
selamlar arkadaşlar oglum menteşe düştü askerligini erbaş olarak yapacak.acaba erbaşlarada aynı muameleyi yapıyorlarmı...???
Misafir - 00:26, 16 Mart 2014 Pazar
Yav akıl yok mu sende bi empati kur 4 yıl ne zorluklarla okumuşsun sonra seni şok tayfasına alıyorlar şok tayfasından ya çıkarsın ya da aklın başından gider seni harp okuluna almak istemiyorlarsa almazlar
Misafir - 21:20, 20 Ağustos 2013 Salı
bu sene menteş kampından oğlumu bende aldım benim anlamadığım askeri liselilere yapılanlar sivillere neden yapılmıyor neye göre liste yapıp şok mangasına alınıyorlar.o subaylarında çocukları var ben allaha havale ediyorum.oğlumun canı sağolsun o haketmedikleri tazminatı öderim.tsk çıksın basına açıklama yapsı.
2012 - 08:31, 17 Eylül 2012 Pazartesi
neden yapılan yorumların hepsini koymuyorsunuz fakat onayladığınız yorumları
gölge - 12:42, 27 Kasım 2011 Pazar
söyler misiniz geleceğin subay ve komutanlara böylemi yapılır. bu kişiler vatanı korumak için o okullara gitt ve karşılığı böylemi olacaktı.
gölge - 12:37, 27 Kasım 2011 Pazar
haklarımızda helal olmayacak .seçilenler le savaş yapılacakmış demekki diğerleri ne yapacakmış onuda anlatsınlar seçilenleri çok eğitim diğerlerini gözlemcimi yapacaklar çok merak ettim doğrusu birgün gerçekler ortaya çıkacak dilerim rabbimden inşallah iş işten geçmiş olmaz
misafir - 23:53, 06 Ekim 2011 Perşembe
bugün harp okuluna alınmadılar gerekçede subay olmaya uygun değillerdir yorumları ne kadar basitmiş değilmi 4sene dişini tırnağını tak oku plaket çak sonrada sana bay bay desinle bide tazminat ödetsinler tabii konuşmak kolay ama ya bu haksızlıkları yaşamak bu kadar kolay olacakmı hakkım helal deği
misafir - 23:49, 06 Ekim 2011 Perşembe
çok yazık atatürkümün ordusuna ama şunu kimse unutmasın zorla istifa ettirilen bu çocukların çok sevdikleri o üniformalarını üzerlerinde çıkarttılar ama atatürkde üniformasını çıkartmıştışu çıkarılan çocukların çoğuna bakın hepside ilkona giren vede madalyalı olanlar okullarında plaket çakanlar
misafir - 23:45, 06 Ekim 2011 Perşembe
yapılan bu haksızlıklar altında tsk ne yazıkki hiç bir yere varamaz tam tersine yazık olur ah eden hakkını helal etmeyen okadar anne varki ben biliyorum tsk bu milletin namusu şerefidir ama zekileri istemiyoruz demek nedir ve bunu söyleyenlerde ne yazıkki kamptaki eğitmen olan üsttegmenler neyazıkki
misafir - 23:41, 06 Ekim 2011 Perşembe
sadece şunu soracam sizlere asker olmak subay olmak sadece belirli kişileri seçip onların üzerindemi baskı yapılır bunları iyi subay yapmak için eziyet gösterirken diğerlerine niye yapılmaz yoksa onlar sadece üniformamı giydirip bayramlarda gösterileremi katılacaklar fişlenmek sizce doğrumu
misafir - 23:37, 06 Ekim 2011 Perşembe
bu gece şu yorumları okudum.size ne söylense boş ama yaşayan bilir gerçeği kampta sadece yaşananlar değil harp okulundada yaşananlar elbette ana ocağı baba ocağı değil orası elbette subay olmak kolay değil bunu 4sene lisesinde okuyup oraya kadar gelen çocuklardan daha iyi bilemezsiniz.
misafir - 23:28, 06 Ekim 2011 Perşembe
4 yıl kal 4 yıl kho okudum...3kamp kulelide 5 kamp da harp okulunda yaptım.bu gibi çok kötü olaylar gördüm.anlatılanların hepsi doğrudur.okulumu,vatanımı,milletimi çok seviyorum.suçsuz yere atanları allah'a havale ediyorum.menteş sen nelere şahitsin!!!!!
misafir - 12:40, 28 Ağustos 2011 Pazar
"subay" rumuzlu kardeşim seni ve atatürkçü diğer kahraman arkadaşlarınızı kutluyorum ve her zaman arkanızda olduğumuzu iletiyorum, allah her şeyin doğrusunu biliyor, gün gelecek gerçekler ortaya çıkacak..ne mutlu türk'üm diyene..yaşasın tsk'nın kahraman evlatları.
vatan_daş - 21:10, 21 Ağustos 2011 Pazar
hele ki böyle ayrıldıktan veya atıldıktan sonra tsk ya böyle saldıran bi insanın harp okulana giremeyecegi bellidir. biz tsk ya dolayısıyla türk vatanına leke sürülmemesi için kendimizi feda eden insanlarız. bu cocugun atılmasının sebebi acıktır...
subay - 11:08, 20 Ağustos 2011 Cumartesi
şimdi tsk ya hayasızca saldıranlar yarın kimden yardım isteyecek. söz konusu öğrenci basarısız olmustur ve atılmıştır. kara harp okulu mühendis doktor filan değil savaşcı yetiştiriyor unutmayın bunu. tsk dünyanın en zorlu coğrafyasında ayakta kalabilecek subaylara ihtiyac duyar.
subay - 11:04, 20 Ağustos 2011 Cumartesi
ben subayım ve yapılan eğitimlerin haklı gerekcelere dayandığına eminim. bizler almanyanın abdnin etiyopyanın askerleri değiliz bu topraklara sahip olmak elde tutmak ancak bedensel ve psikolojik olarak her turlu zorluga gögüs gerebilmeyi gerektirir, şimdi tsk ya hayasızca saldıranlar yarın kimden...
subay - 11:02, 20 Ağustos 2011 Cumartesi
bu da benim son yorumum olacak. 'komando' haklı olduğumu ilerde bu konu televizyona çıktığında ve davalar açıldığında anlayacaksın. allah'a emanet olun.
metehan yılmaz - 17:32, 19 Ağustos 2011 Cuma
metehan bey "doğudaki şehitlerin hepsini teröristler mi öldürüyor?! bu şekilde eğitim vererek delirttikleri subaylar kendisine yapılan eğitimin aynısını erlere yapıyor ve terörist öldürdü diye lanse ediliyor" diye yazan sensin değil mi... polis de olsan onu yazman hain olduğunu gösteriyor.
komando - 18:33, 18 Ağustos 2011 Perşembe
"ben hala askerim" sana benim laf yetiştirmem imkansız..öylesine iyi yetiştirilmişsiniz ki ne diyeyim..bir de en hassas noktamız yüce dinimizi de alet ediyorsun ya ayıp ve günah...bu buradan son yazım olacak, zira attığın iftira ve pis yakıştırmaları sen yapamazsın, eğer iyi bir müslümansan.???
büşra - 17:55, 18 Ağustos 2011 Perşembe
bu haberde sadece yapılan işkence anlatılıyor.izmir de ve kara harp okulunda intihar vakalarıda yaşanıyor.temennimiz bunlarında ortaya çıkmasıdır.
metehan yılmaz - 15:14, 18 Ağustos 2011 Perşembe
büşra hanım ben hain olsam polislik yapmazdrm.ayrıca ben küçük kardeşimi 3 yıl önce bilerek ve isteyerek kara harp okuluna yazdırdım.ama izmir de ona ve arkadaşlarına şok mangası adı altında yapıln işkence sonucu ordn aldık ve üniversiteyi kazandı.esas hainlik eğitim diye o çocuklra yapıln işkencedi
metehan yılmaz - 15:13, 18 Ağustos 2011 Perşembe
amacı ile kullanmak ne kadar sinsice bir şey.ama bu tsk zihniyeti ile birebir örtüşüyor.her zaman söylerim, sizin tek prensibiniz her şeyi sonuna kadar suistimal.ama her suistimalin bir sonu var.milletimiz sizin ne olduğunuzu öğrendi ve hala her gün öğreniyor.
ben hala askerim - 05:01, 18 Ağustos 2011 Perşembe
allah milletimize sizin ne olduğunuzu daha da gösterecek, inşallh. hiç durmayın, aynen devam edin, batışınız daha hızlı olsun.
ben hala askerim - 03:38, 18 Ağustos 2011 Perşembe
benim burada yazdığım her şey mahkemelerimizde, savcılarımızla delillerle sabittir.ki ben burada buzdağının sadece görünen küçük bir parçasını aktardım.siz böyle burada propaganda yapıp yalanlarınıza devam ettikçe ey genel kurmayın, tsk'nin propaganda elemanları, milletimiz daha çok şey öğrenecek.
ben hala askerim - 03:37, 18 Ağustos 2011 Perşembe
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
SON DAKİKA HABERLERi
 • 23:44 Otomobil İstinat Duvarında Askıda Kaldı Sivas’ta mezar ziyaretinden dönen çiftin bulunduğu otomobil yol seviyesindeki istinat duvarının üzerine çıktı. Burada bir süre askıda kalan araç çekici yardımıyla kurtarıldı.Olay, saat 19.45 sıra
 • 23:46 Obama, Kral Selman ile görüştü ABD Başkanı Barack Obama, Suudi Arabistan Kralı Selman Selman bin Abdulaziz El Suud’u Beyaz Saray’da ağırladı. İki lider, görüşme öncesi Oval Ofis’te yaklaşık 10 dakika süren kısa
 • 23:34 Diyarbakır’da Polise Roketli Saldırı Diyarbakır’da terörist bir grup tarafından zırhlı polis aracına roket ve uzun namlulu silahlarla bombalı saldırı düzenlendi. Bir ambulans çatışmanın arasında kalırken, patlamanın şiddeti nedeniyle çev
 • 23:13 Kelkit’te Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre kaza, saat 21.00 sıralarında Gümüşhane-Kelkit
 • 23:12 Eyüp’teki Çocuk Cinayetine 4 Tutuklama Eyüp’te kız meselesi yüzünden çıkan bıçaklı kavgada bir çocuğun hayatını kaybetmesiyle ilgili gözaltına alınan 18 yaşından küçük 4 çocuk tutuklandı.Dün kız arkadaşıyla gittiği Piyer Loti’de bir g
 • 23:05 Tatvan'da Asker Alma Dairesi ve Askerlik Şubesi'ne roketli saldırı Bitlis’in Tatvan ilçesi Hidayet Mahallesi Lise Caddesi’nde bulunan Asker Alma Dairesi Başkanlığı ile Askerlik Şubesi’ne PKK'lılar tarafından saat 20.45 sıralarında roketatarlı saldırı
 • 22:44 Minibüs İle Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 2 Yaralı Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde servis minibüsü ve otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi de ağır yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Kandıra-İzmit yolu Davurdere köyü m
 • 22:45 Abdullah Gül, İhsanoğlu’nun Nikah Törenine Katıldı MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oğlu Orhan İhsanoğlu, iş adamı Faruk Melik’in kızı Başak Melik ile dünyaevine girdi. Törene 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve MHP Lideri Devlet Bahçeli de kat
 • 22:39 Lisanslı kulüp sayısı 59'a yükseldi TFF Kulüp Lisans Kurulu, Kulüp Lisans ve Mali Fair Play Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, yapılan incelemeler sonucunda en üst 3 lig olan Süper Lig, PTT 1. Lig ve 2. L
 • 22:37 Ankara Kalesi’nde ‘Bir Anadolu Rüzgarı’ esti Ankara Kalesi’nde dünyaca ünlü modacı Ahmet Özceyhan’ın, ‘Bir Anadolu Rüzgarı’ isimli defilesi sergilendi. Kültür içerikli defile, ünlü mankenler eşliğinde gerçekleşti.Ankara
 • 22:31 FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, mücadele edecek takımlara başarılar diledi FIBA Avrupa Başkanı ve TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel, 2015 Avrupa Şampiyonası’nın başlamasından 1 gün önce FIBA Avrupa’nın bütün destekçilerine, tarihinin en heyecan verici kıta
 • 22:31 Hollanda Milli Takımı Türkiye'ye hareket etti Hollanda Milli Takımı, EURO 2016 Elemeleri’nde Türkiye Milli Takımı ile oynayacağı maç için Türkiye'ye hareket etti.Hollanda takımı, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemele
 • 22:23 Tatvan Askerlik Şubesine Taciz Ateşi Açıldı Bitlis’in Tatvan ilçesinde askerlik şubesine teröristler tarafından taciz ateşi açıldı.Alınan bilgilere göre, saat 21.00 sıralarında Tatvan Asker Hastanesi yanında bulunan askerlik şubesinde terö
 • 22:25 Tır Dolmuşa Çarptı: 1 Ölü Mersin’in Mut ilçesinde TIR’ın dolmuşa çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti.Alınan bilgiye göre kaza, Mut Silifke karayolu Beşçatal mevkiinde meydana geldi. Silifke-Mut i
 • 22:26 Trakya Bağ Bozumu Festivali Devam Ediyor Trakya Bağ Bozumu Festivali, Suzan Kardeş konseri ve Kabile Alternatif Dans Topluluğunun ateş dansı gösterisiyle devam etti.Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve gün içinde ba
 • 22:17 Beşiktaş, Medipol Başakşehir maçının hazırlıklarını sürdürdü Beşiktaş, Süper Lig'in 4. haftasında Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla devam etti.Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde
 • 21:53 Ekmeleddin İhsanoğlu oğlunu evlendirdi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oğlu Orhan İhsanoğlu, Başak Melik ile dünya evine girdi. Beşiktaş'ta bir otelde yapılan düğü
 • 21:28 Sultangazi’de Uzun Namlulu Silahlarla Kuyumcu Soygunu Sultangazi’de ellerinde uzun namlulu silah bulunan 4 soyguncu, girdikleri kuyumcudan 150 bin TL değerinde altın çalıp kayıplara karıştı.Olay saat 17.00 sıralarında Yunus Emre Mahallesi 1425 üzeri
 • 21:29 Siirt Komando Taburuna Taciz Ateşi SİİRT (İHA) – Siirt’te Kurtalan İlçe Komando taburuna bir grup terörist tarafından taciz ateşi açıldı.Edinilen bilgilere göre, saat 21.00 sularında bir grup terör örgütü mensubu, Kurtalan ilçe Be
 • 21:23 Gercüş’te Örgüte Ait Mühimat Ele Geçirildi Batman’ın Gercüş ilçesi Esentepe kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmanın ardından düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.Batman’ın Gercüş