haberL haberR
19 facebook twitter googleplus

Gündem

16 Aralık 2013 Pazartesi, 18:16
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
Gönder
Ana Sayfa » Gündem » Hakan Şükür istifa mektubu

Hakan Şükür istifa mektubu

AK Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür istifa etti. Hakan Şükür AK Parti'den istifa etti. Hakan Şükür AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı.AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İşte Hakan Şükür'ün AK Parti'den ayrıldığını açıkladığı istifa mektubu....
Hakan Şükür istifa mektubu AK Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür istifa etti. Hakan Şükür AK Parti'den istifa etti. Hakan Şükür AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı.AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İşte Hakan Şükür'ün AK Parti'den ayrıldığını açıkladığı istifa mektubu....
AK Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür istifa etti. Hakan Şükür AK Parti'den istifa etti. Hakan Şükür AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı...

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İstifasıyla ilgili yazılı açıklama yapan Şükür, " AK Parti’den üzülerek istifa ettiğimi, milletin vekili sıfatıyla siyasi hayatıma bağımsız olarak devam edeceğimi bildiriyorum. Aziz milletimizin dualarını bekliyor ve hepsine teker teker en derin selam ve hürmetlerimi sunuyorum." dedi.

Hakan Şükür'ün yazılı açıklaması şöyle: "Son günlerde yaşanan ve vicdan sahibi herkesi derinden üzen bir kısım gelişmeler üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hâsıl oldu. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki politika benim hiçbir zaman birinci önceliğim olmadı. Ama Sayın Başbakan’ın samimi davetini geri çevirmek temsil ettiği makama ve şahsına olan saygımdan ötürü yakışık almazdı. Ailemin de destek ve dualarını alarak Sayın Başbakan’ın davetini kabul ettim. AK Parti son 11 yılda Türkiye’de çok önemli başarılara ve reformlara imza attı. Ancak dersanelerle başlayan süreçte takınılan anlamsız tavırlar pek çok vicdan ehlini rencide etti.

Türkiye’de eğitimin halledilmesi gereken onlarca problemi varken, sanki sorunun tek kaynağı dersanelermiş gibi göstermek hakperest bir yaklaşım değildir. Bu yaklaşım tarzı partinin 11 yıldır temsil ettiği çizgiyle örtüşmemektedir. Daha önce, gösterilen tepkilerden ötürü bazı kararlarından dönme erdemi gösteren Sayın Başbakan’ın bu konudaki bütün ısrarlı anlatımlara, sitemlere ve taleplere kulaklarını tıkamasını anlayabilmiş değilim.

Dersaneler konusunun samimi insanların taleplerine kulak verilerek olumlu bir noktaya geleceği ümidini bugüne kadar besledim. Bunu beklerken dersanelerin benim de bulunduğum bir ortamda KCK yapılanmasına benzetilmesi ve özür dilenmek bir yana bu açıklamalara Sayın Başbakan ve parti yönetimi tarafından bir tepki verilmemesi vicdanımı derinden yaralamıştır. Bu tartışmanın daha sonra başka alanlara çekilmesi de hiç hoş olmamıştır.

Ben yirmi seneden fazla bir süredir hizmet hareketini ve Muhterem Hocaefendi’yi tanıyor ve seviyorum. Referandum başta olmak üzere milletin hayrına gördükleri bütün meselelerde hükümeti var güçleriyle destekleyen, kapı kapı dolaşıp insanları ikna eden, yurt dışından binlerce insanı fedakârca oy kullanmaları için taşıyan, AK Parti kapanmasın diye dualar eden bu samimi insanların şimdi düşman muamelesine tabi tutulması en hafif tabirle vefasızlıktan başka bir şey değildir.

Dersaneleri kapatılan, mensupları devlet dairelerinden tasfiye edilen, parti yöneticilerimiz tarafından ahlaksızlık olarak nitelenen fişlemelere ve baskılara maruz kalanlar bu milletin evlatlarıdır. Buna rağmen bu insanların sanki karanlık işler içinde olduklarını ima eden yayınlar, bu yönde atılan iftiralar, ithamlar maalesef bir aymazlık örneği olarak tarihe geçecektir. Hele yeni yeni tedavüle sokulmaya çalışılan 'örgüt' kelimesinin bu gönüllüler hareketi için kullanılmaya çalışılması amacın sadece dersaneleri kapatmak olmadığı düşüncesini de akıllara getirmektedir.

Bazı çevrelerce moda bir tabir haline getirilen, 'Bazıları rahatı görünce değiştiler' ifadesiyle hizmet hareketi mensuplarının kastedildiğine dair yorumlar yapıldı. Ben Sayın Başbakan’ın böyle bir kasıt içinde olacağına ihtimal vermek istemiyorum. Ama bu yorumlar doğruysa milyonlarca fedakâr insanın hakkına girilmiş olmaktadır. Dünyanın dört bir yanında milletimizi, bayrağımızı temsil adına karın tokluğuna bir bursla, dünyevi hiçbir beklentiye girmeden hizmet veren insanlar mı rahatı bulmuşlardır. Ya da yirmi metrekarelik hasırla kaplı odasında on beş senedir gurbet hayatı yaşayan ve ziyarete gelen misafirlerin ağırlandığı vakıf binası bir kısım medya tarafından insafsızca 'malikâne' gibi sunulan Muhterem Hocaefendi mi rahatı bulmuştur? Hayatı boyunca dinine, milletine ve insanlığa hizmetten başka bir gayesi olmayan bu müstesna gönül insanını olmadık iftiralarla, ithamlarla karalamak, gönlünü yaralamak ehl-i imanın ve insaf sahibi hiçbir insanın gönülden onaylayacağı bir tutum değildir.

Bu millete ve insanlığa hizmet etmekten başka amacı olmayan bu hareketin milyonlarca gönüllüsünden biri olarak hizmete ve Muhterem Hocaefendi’ye karşı takınılan hasmane tavırları, atılan mesnetsiz iftiraları, yapılan bütün hakaretleri ben üzerime alıyorum. Beni tanıyan herkes, özellikle Sayın Başbakanımız bilir ki, siyasi hayatım boyunca hiçbir dünyevi beklenti içinde bulunmadım. Şahsım, ailem ve yakınlarım adına hiç kimseden herhangi bir talebim olmadı. Amacım sadece eğer bir faydam olursa doğru işler yaptığını düşündüğüm bu siyasi harekete mütevazı bir katkı sunmaktı. Fakat bu noktadan sonra bunun mümkün olmadığı da ayan beyan ortadadır.

Ayrıca dost bildiğim pek çok çevrenin bu 'cemaati bitirme' korosuna gönüllü ya da baskıyla katılmış olduklarını veya hiç ses çıkarmadıklarını görüyorum. Bu da maalesef beni derinden üzmektedir. Hocaefendi’yi defalarca ziyaret eden, toplantılarına, olimpiyatlarına katılan, iyi günde hizmete övgüler yağdıran insanların bir anda susmaları oldukça şaşırtıcıdır. Haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu benden daha iyi bildiklerine inandığım bu dostların yapılan haksızlıklara, atılan iftiralara karşı tavır almak yerine sessizliği tercih etmeleri anlaşılır gibi değildir. Gerek gazeteci, gerek ilim adamı, gerek din adamı veya milletvekili, bakan, bürokrat vesaire, kim olurlarsa olsunlar o insanlardan bir kaçının en azından ortamı yumuşatmak ve bu yanlıştan dönülmesini sağlamak için yüreklice çıkıp tavır belirtmelerini beklerdim. Ama maalesef sınırlı sayıdaki insaflı ve vicdanlı kanaat önderinin ve gazetecinin dışında bu yürekliliği gösteren de olmadı.

Açıklayacağım bu karardan sonra şahsıma yönelik bir kısım karalama kampanyalarının da başlayacağını biliyorum. Sporculuk hayatımdan beri, benzerlerini defalarca yaşadığım bu duruma alışkınım. Daha 2002 yılında merhum M. Ali Birand’a 32. Gün programında Hocaefendi’yi sevdiğimi söylemiş ve bunun bir suç olduğu algısını oluşturmak için DGM’de ifadeye çağrılmıştım. İfademde de söylediğimi inkâr etmeden aynı duygularımı belirtmiştim. Bugün de düşüncemde hiçbir değişiklik olmamıştır. Bu duygularla açıklamama son verirken büyük umutlarla girdiğim AK Parti’den üzülerek istifa ettiğimi, milletin vekili sıfatıyla siyasi hayatıma bağımsız olarak devam edeceğimi bildiriyorum.

Aziz milletimizin dualarını bekliyor ve hepsine teker teker en derin selam ve hürmetlerimi sunuyorum."
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
İşte anne olmak böyle birşey
YÜREK YAKAN GÖRÜNTÜ
Üzülmeyin Allah bizimle (tevbe süresi 40 ayet) gurur duyuyoruz hakan imanli abilerimiz Allah sizin gibi mübarek insanları Allah basimizdan eksik etmedin İnşallah Allah sizden razı olsun dualarimiz sizinle inşallah
Misafir - 16:39, 30 Ocak 2014 Perşembe
ÇOK GÜZEL BİR AÇIKLAMA HAK DOĞRUNUN YANINDA KORKMUZ YOK HAKAN ŞÜKÜRÜ DESTEKLİYORUM
Misafir - 22:29, 01 Ocak 2014 Çarşamba
Lutfen bu oyunlara gelmeyin hepimiz muslumaniz tayyip Erdoğan gibi başbakanimiz vardiye bu saldirilar ama o yikilmaz inşallah
Misafir - 23:55, 22 Aralık 2013 Pazar
ağzına yüreğine sağlık Hakan Şükür bende fazla tanımadığım için fazlada sevmezdim ama gerçekten bir insanı insan yapan en önemli özelliği VEFA sıdır. Dört dörtlük bir VEFA örneği içinde olduğunu görünce kendisi sevip saygı duymak insanlık borcumdur HELAL olsun
Misafir - 21:28, 19 Aralık 2013 Perşembe
ya adamım adama bişey yaptırdılarmı meclis önünü tıkamaktan başka bir şey yapmıyordu hemen yasak koyuyodu. hakan şükürü ben sevmezdim ama yanılmışım adam gibi adammış gerçekten yanlış tanımışım ben TEK KELİMEYLE HELAL OLSUN SANA HAKAN ŞÜKÜR GERÇEKLERİ BÖYLE YÜZE VURDUN
Misafir - 18:53, 18 Aralık 2013 Çarşamba
Acaba bu metni başkasına yazdırırken hiç mi vicdanın sızlamadı? Meclis çalışmaları yerine Ligtv ye giderken hiç mi vicdanın sızlamadı? Bir de çıkmış ahkam kesiyorsun siyaset üç beş gol atmaya benzemez.
Misafir - 18:41, 18 Aralık 2013 Çarşamba
Hizmeti tanıyan tarafsız olarak duruma bakabilen bi insan için çıkarılacak çok anlam var bu metinde. Helal olsun demekten başka birşey gelmiyor içimden.
Misafir - 12:59, 18 Aralık 2013 Çarşamba
adamsın adam...
Misafir - 10:16, 18 Aralık 2013 Çarşamba
Pivot forvet teklifi geri çevirememiş. Bu işler öyle forvet eksiği takımların transfer teklifine benzemez. Hayatında kaç kere Meclis'e gittin?
Misafir - 23:29, 17 Aralık 2013 Salı
Ne yazık ki koltuk sevdası vekillerin büyük bölümünü etkiliyor; elini, ayağını ve dilini bağlıyor. Seni sen yapan oturduğun koltuk olmadığı için bu şekilde hareket edebiliyorsun. Dürüst davaranışın çok yakıştı. Gönlüm seninle.
Misafir - 23:13, 17 Aralık 2013 Salı
İŞTE YÜREK İŞTE KİŞİLİK İŞTE VİCDAN.RABBİM RAZI OLSUN SENDEN
Misafir - 16:31, 17 Aralık 2013 Salı
ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN
Misafir - 16:29, 17 Aralık 2013 Salı
HELAL OLSUN SANA ADAMIN DİBİSİN GURUR DUYUYORUM
Misafir - 15:04, 17 Aralık 2013 Salı
GERÇEKLERİ SÖYLEMEK HER KİŞİNİN DEĞİL,ER KİŞİNİN İŞİDİR...
Misafir - 15:01, 17 Aralık 2013 Salı
Allah'ına gurban...
Misafir - 09:50, 17 Aralık 2013 Salı
HAKAN ŞÜKÜR; SENİN ÇOK İYİ BİR ADAM OLDUĞUNU BİLİYORDUM VE YANILMADIM. SEN KELİMENİN TAM ANLAMIYLA ADAM GİBİ ADAMSIN. DUALARIMIZ SENİNLE. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.
Misafir - 09:35, 17 Aralık 2013 Salı
suç sende değil seni oraya göderen de ,sana oy vermiş kişilerde "milletin bağımsız vekiliymiş " sen bugüne kadar ne yaptın ki bu ülke için "bedavadan maaş almaktan başka" ???
Misafir - 06:59, 17 Aralık 2013 Salı
helal olsun
Misafir - 21:05, 16 Aralık 2013 Pazartesi
allah senin hem dünyevi hem de uhrevi mertebelerini yükseltsin....
Misafir - 19:34, 16 Aralık 2013 Pazartesi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Yorum Yaz

VİDEO GALERİ

Hırsıza dur demek suçmuş
 • Hırsıza dur demek suçmuş
 • Filistinli anne vurulan ogluna böyle koştu
 • Parlamentoda savaş gibi kavga
 • Fanatik yahudi BBC muhabirine saldırdı


YAZARLAR

 • Nazlı ILICAKNazlı ILICAKSelam Tevhid Örgütü ve yasa dışı dinleme yalanları
 • Ali Atıf BİRAli Atıf BİRİngiltere'de İslamcı öğretmen avı
 • Gültekin AVCIGültekin AVCIHırsız polisi yakalarken-1
 • Doğu ERGİLDoğu ERGİLAhlak ve siyaset
 • Aykut IŞIKLARAykut IŞIKLAROrtaya karışık magazin haberleri(!)
 • Tarık TOROSTarık TOROSİkinci evim diyen örgüt demez!
 • Yaşar ERDİNÇYaşar ERDİNÇCumhurbaşkanlığı seçiminden sonra piyasalar ne olur?
 • Bilal ÖZCANBilal ÖZCAN'Çatı!'
 • Elif KORKMAZELElif KORKMAZELÇocuk yetiştirmek 'eğitim ister'
 • Ali DEMİRELAli DEMİRELBaba kalk, Peygamber Efendimiz geldi!
 • Seda ŞİMŞEKSeda ŞİMŞEKTers köşeyi yeni "başbakan"da mı yapacak?
Nazlı ILICAKSelam Tevhid Örgütü ve yasa dışı dinleme yalanları

FOTO GALERİ

 • İbrahim Tatlıses yeniden ameliyat olacak
 • Polis aileleri Emniyet önünde nöbet tutuyor
 • Kapalıçarşı'da alarm zilleri çalıyor
 • Yozgat'ta feci kaza
 • Az parayla yapılabilecek 15 iş
 • Bebeği sebze kasasında sürükledi
 • Gizli odanın sırrı çözüldü
 • 'Haram lokma yemedim' sözü Twitter'ı salladı
 • Milyonerler hangi şehirlerde yaşıyor?
İbrahim Tatlıses yeniden ameliyat o