haberL haberR
2 facebook twitter googleplus

KAZLIÇEŞME CANLI YAYIN İZLE (AK PARTİ İSTANBUL KAZLIÇEŞME MİTİNGİ)

Ana Sayfa » Gündem » KAZLIÇEŞME CANLI YAYIN İZLE (AK PARTİ İSTANBUL KAZLIÇEŞME MİTİNGİ) haberi
16 Haziran 2013 Pazar, 17:46
AK Parti'nin "Milli İradeye Saygı Mitingi" için İstanbul Kazlıçeşme'de yapacağı miting için her şey tamam. AK Parti İstanbul Kazlıçeşme mitinginin başlama saati 18.00.
KAZLIÇEŞME CANLI YAYIN İZLE (AK PARTİ İSTANBUL KAZLIÇEŞME MİTİNGİ)
AK Parti'nin "Milli İradeye Saygı Mitingi" için İstanbul Kazlıçeşme'de yapacağı miting için her şey tamam. AK Parti İstanbul Kazlıçeşme mitingi saat 18.00'de başlayacak. AK Parti Kazlıçeşme mitingi yerli ve yabancı haber kanalları tarafından canlı yayınlanacak.

AK Parti İstanbul Kazlıçeşme mitingi için hazırlıklar tamamlandı. İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda  yapılacak AK Parti'nin "Milli İradeye Saygı Mitingi" için İstanbul'un ilçelerinden ve çevre illerden Kazlıçeşme'ye büyük bir katılım olması bekleniyor.

İŞTE ALANDAN GELEN SON HABERLER:

MİTİNGE GELENLER İÇERİYE ALINMAYA BAŞLADI

AK Parti'nin Kazlıçeşme'de düzenleyeceği mitingde geniş güvenlik önlemi alındı. Mitinge gelen partililer içeri aranarak giriyor. AK Parti'nin 'Milli İradeye Saygı' mitinginin ikincisi Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılıyor. Mitingin 17.30'da Başbakan'ın alana gelmesiyle başlayacağı öğrenildi. Miting öncesi alanda geniş güvenlik önlemi alındı. Alanın her tarafı bariyerlerle çevrildi. Polis meydana çıkan bütün yolları trafiğe kapattı. Meydanın belirli yerlerinde arama noktaları oluşturuldu. Katılımcılar buradan tek tek aranarak içeri alındı.

MİTİNG ALANINDA BOMBA ARAMASI

Ak Parti’nin bugün saat 18:00’da Kazlıçeşme Meydanı’nda yapacağı miting  alanında polis güvenlik tedbiri nedeniyle bomba araması yaptı. Bomba uzmanı ekipler, Başbakan Erdoğan’ın Kazlıçeşme Meydanı’ndaki konuşma yapacağı sahnede ve çevresinde özel eğitimli polis köpekleriyle bomba arama çalışması yaptı.  Bu arada diğer birimlere bağlı polisler miting alanını detektörlerle aradı. Bu çalışmalar sürerken, miting alanı polisin uyarılarıyla boşaltıldı. Bomba arama çalışmalarının tamamlanmasının ardından görevliler tekrar miting alanına gelerek hazırlıklara devam etti.

BUGÜN TV CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BÜYÜK OYUNU BOZMAYA HAYDİ TARİH YAZMAYA

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın organizasyonunu üstlendiği "Büyük Oyunu Bozmaya, Haydi, Tarih Yazmaya" sloganıyla düzenlenen miting için  sabah erken saatlerinden itibaren çok sayıda AK Parti bayrağı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posteri, vinçler vasıtasıyla asıldı. Başbakan Erdoğan'ın vatandaşlara hitap edeceği platformun sağında ise büyük bir Atatürk posteri ve Türk Bayrağı yer aldı.

"You will never walk alone"

Ayrıca 81 ilin isimlerinin yazılı olduğu kırmızı-beyaz balonların bulunduğu miting alanında, "You will never walk alone", "milletin adamları" yazısı ile Adnan Menderes, Turgut Özal ve Başbakan Erdoğan'ın resimlerinin bulunduğu pankartlar dikkati çekti.

30'un üzerinde ambulans

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'ne ait 30'un üzerinde ambulansın hazır bekletildiği Kazlıçeşme'nin farklı noktalarına led ekranlar yerleştirildi. Kızılay tarafından sağlık ekiplerinin görev yapacağı çadırlar kuruldu.

Başbakan Erdoğan'ın hitap edeceği platformun arka fonunda, "Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya", "Milli iradeye saygı mitingleri" yazılarının yer aldığı görüldü.

Miting alanın sol tarafında ise birçok televizyon kanalı ve haber ajanslarının canlı yayın araçları hazırlıklarını sürdürüyor. Canlı yayın ekipleri için platform kuruldu. Vatandaşların su ihtiyacının karşılanması için de alana çok sayıda su şişesi getirildi.

Kazlıçeşme miting alanına giriş için emniyet güçleri, 5 farklı noktada kontrol noktası oluşturdu. Meydana geliş güzergahlarında, alanda ve çevrede 6 bin polisin görev aldığı bildirildi. Güvenlik güçleri ve bomba uzmanlarınca alanda kontroller yapıldı.

AZİZ BABUŞÇU: YÜZBİNLERCE KİŞİ GELECEK

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz   Babuşcu, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenecek mitingin yüzbinlerce İstanbullunun katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

İstanbulluların, alana geldikleri andan itibaren miting havası yaşayacaklarını vurgulayan Babuşcu, mitinge katılanların demokrasi şöleni havasını teneffüs etmiş olarak güvenli ve konforlu şekilde evlerine dönebilmelerini sağlayacak hazırlıklar yaptıklarını anlattı.

Miting alanının İstanbullular tarafından iyi bilindiğini ifade eden Babuşcu, şunları kaydetti:

"Daha önce bu alanda çokça mitingler yaptık. Bir tecrübenin sahibiyiz. Kazlıçeşme miting alanı, herkes tarafından bilinen bir alan. Bu mitingle yüzde 30 daha da büyümüş bir alan. Çünkü alanın girişindeki belediyeye ait şantiye binaları ve araç parkurları tamamen kaldırıldı. Bu alan hıncahınç dolduğunda benim için maksat hasıl olmuştur. Merak eden oturur sayar. Miting alanı bir milyonun üzerinde kişi almaktadır. Bizim için asıl olan İstanbulluların demokratik reflekslerini ifade edebilecekleri zemini hazırlamaktır. Biz onla meşguluz. Çünkü bu miting, son 18 gündür yaşadıklarımızla bağlantılı düşündüğümüzde, milletin kendi iradesine duyulan saygısızlığı bertaraf etme adına düşüncelerini ifade edebileceği bir miting olacak" diye konuştu.

Babuşcu, tecrübelerinden hareketle mitingi organize ederken önce ulaşımı planladıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Anadolu yakasındaki bütün iskelelerden gemiler, motorlar ve vapurlar kalkacak ve Zeyport'a gelecek. İstanbullular oradan da ya yürüyerek ya da otobüslerle alana gelecek. Daha büyük gemiler, Zeyport'a yanaşamadığı için Eminönü ve Yenikapı iskelelerine yanaşacak. Metro, metrobüs, raylı sistem ve otobüsleri çok etkin kullanacağız. Kendi araçlarıyla da alana gelecekler için otoparklar oluşturduk. Toplu taşıma araçlarıyla gelecek olanlar da Topkapı, Cevizlibağ, Merter gibi belli istasyon ve duraklardan ring servislerle alana getirilecek. Bayrampaşa, Fatih ve Zeytinburnu gibi yakın ilçelerimizden insanlar alana, kortej eşliğinde yürüyerek ulaşmayı hedefliyor."

Babuşcu, miting alanının sabah saatlerinden itibaren İstanbullulara açık olduğunu sözlerine ekledi.

Miting alanındaki hazırlıklar

Kazlıçeşme Meydanı'na 60 metre boyunda, 14 metre eninde ve 13 metre yüksekliğinde sahne kuruldu.

Sahnenin sol tarafında protokol bölümü, sağ tarafında ise engelliler ve canlı yayın araçları için alan oluşturuldu.

Led ve ses sistemlerinin kurulması için 32 vincin bulunduğu alanda, 15 jenaratör, 18 lojistik, 2 polis ve 24 sağlık çadırı ve bir sahra hastanesi, 12 ambulans, erkekler ve kadınlar için mescit, 150 mobil tuvalet bulunuyor.

Alanda grafiti sanatçılarının çalışması için 60 metrekarelik siyah zeminin hazırlandı. Basın mensupları ise 80 metrekarelik podyumda görev yapacak.

Sahnenin sağ tarafına Atatürk posteri ile Türk bayrağı, sol tarafına da AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın posteri ile parti bayrağı asıldı.

Yaklaşık 150 bin parti bayrağının asılacağı miting alanında, ayrıca bariyerlerle ambulans yolu oluşturuldu.

Miting, Üsküdar, Kadıköy, Söğütlüçeşme, Yenikapı, Cevizlibağ gibi alanlarda kurulacak dev ekranlardan canlı yayınlanacak.

Miting kapsamında, 2 bin 500 partilinin ve teknik personelin görev yapacağı bildirildi.

AA
sonuna kadar akp
Misafir - 07:27, 18 Haziran 2013 Salı
helal olsun başbakanımıza işte başbakan budur
Misafir - 07:26, 18 Haziran 2013 Salı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın