haberL haberR
4 facebook twitter googleplus

Kelime Oyunu neden yayından kaldırıldı?

24 Aralık 2013 Salı, 17:39
Show TV'de yayınlanan bilgi yarışması Kelime Oyunu'nun yayından kaldırıldı. Kelime Oyunu neden kaldırıldı? Kelime Oyunu kaldırmalarının sebebi hangi soruydu?
Kelime Oyunu neden yayından kaldırıldı?

Gezi sürecinde ve son olarak yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından seçtikleri soru ve cevaplarıyla dikkat çeken Kelime Oyunu adlı yarışma programı önceki gün yayından kaldırılmıştı. Cem Yılmaz , Şahan Gökbakar gibi birçok ünlü isim bu karara sert tepki gösterirken programın sunucusu İhsan Varol" Bana da bir açıklama yapmadılar" dedi.

Bana bilgi vermediler

hurriyet.com.tr'ye konuşan İhsan Varol " Bana verilen bilgi de etrafta yazanlar gibidir. Birkaç programla birlikte Kelime Oyunu da yayından kalktı. Başka bir açıklama yapmadılar.  Yarışmadaki 'Halk ağzında rüşvet alan kişi" sorusu yayından kaldırılmayı tetiklemiş midir, bilemiyorum. Ben de sormadım. Sonuç olarak kanalın kararı, belki de umdukları kadar reyting alamadık. Cem Yılmaz'ın yarıştığı yılbaşı programıyla ilgili bir şey söylemediler. Yayınlacaklardır herhalde... O kadar da değildir.." dedi.

Cem Yılmaz : Yakıştıramadım

Cem Yılmaz, Twitter'da yaptığı açıklamada  " TV'deki en temiz, düzgün program Kelime Oyunu yayından kaldırılmış... Ayıp.. gönüllü konuk olmuştum ..en sevdiğimiz programdı. Yakıştıramadım" diyerek tepkisini gösterdi.

Recep İvedik 4'te Kelime Oyunu yarışmasına yer veren Şahan Gökbakar da  twitter adresine şunları yazdı:

"Ali İhsan Varol ile Ri4 'te yaptığımız çekimden kısa bir bölüm paylaşacağım. Programın yayından kalkmasına tepkim ve yeni yıl hediyesi olsun.."
 
Programın sunucusu Ali İhsan Varol, 17 Aralık'taki programda yarışmacıya 'Halk ağzında rüşvet alan kişi' sorusunu yöneltmiş, cevap olarak da 'yiyici' kabul edilmişti.


Programın apar topar yayından kaldırılması üzerine Cem Yılmaz, Twitter hesabından açıklamada bulundu. Yılmaz, "TV'deki en temiz, en düzgün program Kelime Oyunu yayından kaldırılmış. Ayıp.. gönüllü konuk olmuştum... En sevdiğimiz programdı. Yakıştıramadım." ifadelerini kullandı.