haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Gündem

26 Eylül 2013 Perşembe, 15:09
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
Gönder
Ana Sayfa » Gündem » LYS ek yerleştirme ve kontenjan kılavuzu burada 2013

LYS ek yerleştirme ve kontenjan kılavuzu burada 2013

ÖSYM 2013 LYS ek yerleştirme kılavuzunu yayınladı. LYS ek yerleştirme kılavuzuna göre tercih yapacak öğrenciler bugünden itibaren tercihlerini yapacak. LYS ek yerleştirme sonuçları tercih süresinin bitiminden sonra açıklanacak.
LYS ek yerleştirme ve kontenjan kılavuzu burada 2013 ÖSYM 2013 LYS ek yerleştirme kılavuzunu yayınladı. LYS ek yerleştirme kılavuzuna göre tercih yapacak öğrenciler bugünden itibaren tercihlerini yapacak. LYS ek yerleştirme sonuçları tercih süresinin bitiminden sonra açıklanacak.

ÖSYM LYS ek yerleştirme ek tercih için gerekli kılavuzu 22 Eylül'de yayınladı. Üniversiteye girmek için son şans olan ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı. LYS ek yerleştirme kılavuzuna ulaşmak için gerekli link aşağıda verilmiştir. ÖSYM her sene boş kontenjanlara ait ek yerleştirme kılavuzunu yayınlar. Bu boş kontenjanlar; LYS veya YGS sınavlarına göre kazandıklara yerlere kayıt yaptırmayanlardan boş kalan veya tercihlerin yapıldıktan sonra açılan bölümlerin kontenjanları veya kontenjanlarına yeteri kadar tercih edilmeyen bölümlerin boş kalan kontenjanlarından oluşur. 

ÖSYM tarafından yayınlanan bu boş kontenjanlara ek yerleştirme ek tercih yapabilmek için herhangi bir bölümü kazanmamış olmak ve bu sene yapılan LYS ve YGS sınavlarına girmiş olmak gerekir.

Üniversite sınavlarına girip istedikleri bölümlere puanları yetmeyen veya tercih ettikleri bölümlere giremeyen üniversite adayları için ek bir şans. Gerekli şartları sağlayan öğrencilerin bu ek yerleştirme için ek tercihlerini çevrimiçi olarak aşağıda verdiğimiz linkten kendileri de yapabilirler veya ÖSYM merkezlerinden bu tercihlerini yapabilirler. 2013 2014 dönemi için yayınlanan ek yerleştirme kılavuzundaki boş kontenjanlar için ek tercih kayıt süresi 25 Eylül'de başlıyor 30 Eylül'de sonra eriyor.

 

2013 LYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLA

 

veya aşağıda verdiğimiz linkten hem yapılan duyuruya hem de LYS ek tercik ek yerleştirme kılavuzu için verilen linke ulaşabilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/belge/1-19352/2013-osys-yuksekogretim-programlari-ek-yerlestirme-kila-.html

Konu ile ilgili olarak ÖSYM tarafından yapılan duyuru aşağıdadır...

DUYURU

2013-ÖSYS Ek Yerleştirme: 

Başvurular ve Ek Yerleştirme Kılavuzunun Yayımlanması

2013-2014 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2013-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla (Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır.) veya İnternet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2013-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ÖSYS'de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

2013-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu 23-24 Eylül 2013 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce 25 Eylül 2013 tarihinde ÖSYM'nin İnternet adresinden yeniden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Ek yerleştirme işlemleri, 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
Bayram öncesinde yollarda facia
KORKUNÇ TABLO

Yorum Yaz

VİDEO GALERİ

İdris Naim Şahin'den polis ailelerine destek
 • İdris Naim Şahin'den polis ailelerine destek
 • Gözaltındaki polislerden sahur duası
 • 'Kaç İsmail Kaç'
 • Bağış senaryosu pes dedirtti


YAZARLAR

 • Erhan BAŞYURTErhan BAŞYURTBu kadar hukuk ihlalini 5 güne nasıl sığdırdınız?
 • Nazlı ILICAKNazlı ILICAKBayram gibi değil
 • Gülay GÖKTÜRKGülay GÖKTÜRKHer şey bir yana...
 • Nuh GÖNÜLTAŞNuh GÖNÜLTAŞBu üslup sadece 'Siyasetçi işte' diye geçiştirilemez!
 • Yavuz BAYDARYavuz BAYDARANAP'laşan, DYP'leşen AKP
 • Ali Atıf BİRAli Atıf BİRİngilizler, sahtekarlık, IELTS, YDS ve ÖSYM
 • Aykut IŞIKLARAykut IŞIKLARYüksek Hızlı Tren'den hızlı minibüsçüye...
 • Tarık TOROSTarık TOROSBir tutam kozmik analiz
 • Perihan ÇAKIROĞLUPerihan ÇAKIROĞLUTatilciler 10 Ağustos krizine girdi
 • Elif KORKMAZELElif KORKMAZELBugün bayram...
Erhan BAŞYURTBu kadar hukuk ihlalini 5 güne nasıl sığdırdınız?

FOTO GALERİ

 • Yaz bitmeden bayilere uğrayın!
 • Kahvaltıda bunları sakın yemeyin!
 • Leoparın Domuzla inanılmaz kavgası
 • Vahşi yılanların gücü dehşete düşürdü
 • Cilde iyi gelen 10 yiyecek
 • Kanla büyüyen harita!
 • Kendisine öyle bir ev inşa etti ki...
 • Besin zehirlenmesinden korunmanın 12 püf noktası
 • En çok petrole sahip ülkeler
Yaz bitmeden bayilere uğrayın!