SON DAKİKA
haberL haberR

Muhsin Yazıcıoğlu suikasti doğrulanır

26.02.2013 07:00  

Gündoğdu, Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili BUGÜN’ün sürmanşetten verdiği, “Olaydan 2.5 saat sonra bölgeye iki helikopter geldi” bilgisini doğruladı.

Muhsin Yazıcıoğlu suikasti doğrulanır
BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, buna benzer bilgi ve belgeleri devlet yetkilileriyle paylaştıklarını söyledi

Gazetemizin Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan’ın dün yayımlanan köşe yazısında Muhsin Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili verdiği çarpıcı bilgiler büyük yankı uyandırdı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, yazıdaki hususların benzerlerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile paylaştıklarını söyledi. Davanın zaman aşımına dikkat çeken Gündoğdu, Genelkurmay’dan herhangi bir açıklama gelmemesini de eleştirdi.

AYDINLATMA YAPILMIYOR

Yazıdaki çarpıcı bilgilerin BBP camiası ve Yazıcıoğlu ailesi tarafından dikkatle okunduğunu belirten Gündoğdu, aynı noktalara işaret eden bilgileri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e verdiklerini söyledi. Bu bilgilerin haberde geçen noktalarla aynı doğrultuda olduğunu aktaran Gündoğdu, yazılanlara rağmen konu hakkında aydınlatılma yapılmadığından yakınarak " "Yazıda ciddi bir cevap aranıyor. Olayın 4. yılına girdik ve 1 yıl sonra unutulmaya yüz tutacak. Zamanaşımı 1 yıl sonra daha hızlı işlemeye başlayacak" dedi.

SUİKAST DOĞRULANIR

Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama gelmemesinin düşündürücü olduğunu bildiren Gündoğdu şöyle konuştu: "Artık açıklama yapmalarını bekliyoruz. Neden bugüne kadar bu açıklamalar yapılmadı? Artık BBP camiasının aydınlatılması gerekir. Sorun bu şekilde açıklanırsa bu işin suikast olduğu yüzde 90 ihtimalle doğrulanır. Neden 2.5 saat sonra ulaşılan enkaza 48 saat sonra ulaşıldı açıklaması yapılıyor."

FAİLİ MEÇHUL ANILMAYACAK

Olayı kendilerinin de sorgulayacağına dikkat çeken Gündoğdu, artık Yazıcıoğlu ailesinin de kendilerinin de beklemeye tahammüllerinin kalmadığını dile getirdi. Aksaklıkların ve eksikliklerin tüm çıplaklığıyla açıklanması gerektiğini vurgulayan Gündoğdu şöyle devam etti: "Bu iş faili meçhul anılmayacak. Aydınlatıldıktan sonra elimizden geleni de yapacağız. Ellerindeki belgeleri ve bilgileri savcılığa vermesi gerekiyor. Yöneticilerin bu işi millete ve bize açıklama yapması gerekmektedir. Samsun'da Ahmet Türk'e yumruk atıldı ve vali görevden alındı. Ancak Muhsin Yazıcıoğlu'nu şüpheli bir kaza ile kaybettik ve kimse görevden alınmadı. Bunun izahının yapılması gerekiyor."

‘Biri olay yerinde 6 dakika kaldı’

Muhsin Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili geçen yıl savcıya bilgi ve belgeler veren gizli tanık, Ankara Temsilcimiz Adem Yavuz Arslan’la görüşmüştü. “Dosyanın üzeri örtülmesin” diyen gizli tanık, olaydan 2.5 saat sonra bölgeye gelen iki helikopterle ilgili belgeler olduğunu kaydetmişti.

Gizli tanık, esrarengiz helikopterlerden birinin olay yerinde 6 dakika kaldığını söylemişti. Muvazzaf asker olan gizli tanık, savcıya gönderilen radar görüntülerinin sağlıklı olmadığını ifade ederek, “Doğru olan, savcının bilirkişilerle birlikte Hava Kuvvetleri Harekât Merkezi ve Genelkurmay Savaş Harekât Merkezi’ndeki kayıtları incelemesi” demişti

LÜTFİ ERDOĞAN - BUGÜN GAZETESİ
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
bbp'li gençliği sokağa döküp çatışma çıkarttırıp darbeye zemin oluşturmak. merhum yazıcıoğlu'nun dikkat çektiği suriyeleşme sürecini tamamlamak isteyen cuntacı gürüh, naasın bulunmasını geciktirdi. hakikati gizleyenler hukuka hesap vermelidirler. ülkenin geleceği için elzem olan budur.
Behçet CANÖZ - 17:38, 26 Şubat 2013 Salı
çok bilen arkadaşlarım. ergenekon davası ile neden birleştirilmedi bu dava? akp sayesinde gizli tanık konuşuyor... iyi çok güzel de sonuç ne? faili mechuller de zamanında sorgulanabiliyordu sonuç? elde var sıfır. akplilerin her dava hakkında beyanı var bunun hakkında konuşmuyorlar bile. neden?
Egemen - 16:14, 26 Şubat 2013 Salı
her şeyin bi zamanı var. o zaman gelsin yeterki. her olay açığa o zaman çıkacaktır.
ottoman - 15:50, 26 Şubat 2013 Salı
bütün bilgi ve belge genelkurmay da, ancak genelkurmay bir türlü açıklama yapmıyor. gerçi açıklama yapınca da silaha boru, belgeye kağıt parçası ve özel harp dairesi için yasal işler yapıyor diyor. gel de inan...
cavit - 12:26, 26 Şubat 2013 Salı
4 yıldır millet olayın suikast olduğunu biliyor. s saklanan radar görüntüleri, eli tornavidalı keçiler karbonmonoksit dolu ciğerler, 2 gün arazide gezinip köylülerin söylediği yere bakmama, araştırmaya gidenlere engel olma, bulunduğu halde 45 saat saklama. asılsız kaza kırım raporu düzenleme, daha s
Mehmet Emin - 12:25, 26 Şubat 2013 Salı
ne orduymuş be yahu
HASAN KORKMAZ - 11:46, 26 Şubat 2013 Salı
az bişey sabetaycı gizli yahudileri ve gizli yahudilerden ülkemizdeki aileleri araştırsan, kimlerin bu işi organize ettiğini bulursun. tabi sende onlardan değilsen. hep hedef saptırmaya çalışanlardan birisin.
ottoman - 11:44, 26 Şubat 2013 Salı
akp eğer olmasaydı ne bu gizli tanıklar konuşurdu ne bu olay açığa çıkardı..bal gibi suikast ama minareyi çalan kılıfını güzel ayarlamaya alıştığı için ispat zor ve açık kapı bırakmıyorlar..genelkurmay sağlıklı bilgi versin türkiyede aydınlatılmayacak olay yok..pkk -ergenekon devsol denen nedir???
ANCAK GÜLÜNÜR - 11:44, 26 Şubat 2013 Salı
nedense hep bu vatana faydalı olacak insanlar ortadan kaldırılıyor.kötüler ve ülkeyi bölenler maalesef hala başımızda.
misafir - 11:01, 26 Şubat 2013 Salı
bu ülkede şeytanın yağverleri kılıcal damarlara kadar girmiş şeytan emrediyor onlarda öldürüyor şunu kafaya iyi sokmamız lazım iki yol var biri allah yolu kurtuluş yolu diğeri ise şeytan yolu tutsaklık yolu çünkü şeytan peşine takılanları cehennem zindanına götürür ne deyim allah hidayet versin.
yderelli - 10:55, 26 Şubat 2013 Salı
munas bey,senin beğenmediğin bu ülkeye,ben kurban olurum.palavra yakınmalarınızı,yandaşlarınıza saklayın.vatanı seviyorsanız,vah vah larla küçük düşürmeye çalışmayın.biz,hem toprağımızın,hem bayrağımızın,hem kardeşlerimizin(halkların)değerini çok iyi biliyoruz.tc nin dünyadaki önemini de.
..bu ülke, herşeyimiz. 07.53 e.. - 10:12, 26 Şubat 2013 Salı
hemşerimin kan emici katilerini bulun idamıda getirin.
yahya sav - 09:46, 26 Şubat 2013 Salı
suikasti hasıraltı etmeye çalışan akpdir.
Egemen - 09:35, 26 Şubat 2013 Salı
artık kimyasal savaşın halka indiği bir ülkede ne beklenirki acaba bilmiyorum herşey örtbas edilerek gelmiş bu ülkede
munas58 - 07:53, 26 Şubat 2013 Salı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın