SON DAKİKA
haberL haberR
« ANA SAYFAYA DÖN
Ana Sayfa » Gündem » 20 polise rüşvet ihracı
09.12.2011 07:00

20 polise rüşvet ihracı

Çete soruşturmasına isimleri karışan 57 polise ceza yağdı...
20 polise rüşvet ihracı
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
İçlerinde emniyet amirinin de bulunduğu 20 polis meslekten ihraç edilirken, diğerleri kıdem durdurma cezasına çarptırıldı.

İstanbul'da hafriyat kamyonları ve servislerden "rüşvet" almakla suçlanan 57 trafik polisine ceza yağdı. Yüksek Disiplin Kurulu, 20 polisi meslekten ihraç etti. Organize suç örgütü operasyonuna adı karışan Polis Müdürü K.S.'de meslekten çıkartıldı. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ın başkanlığında toplanan Yüksek Disiplin Kurulu, organize suç örgütüne yardım-yataklık etmek, rüşvet almak, görevini kötüye kullanmak vb. suçlara karışan polislerin dosyalarını görüşüp karara bağladı.

MÜDÜRE İHRAÇ

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin geçen yıl  Kemal Ç.'nin lideri olduğu çeteye İstanbul, Bursa, Tekirdağ ve Bursa'da düzenlediği operasyonda Şube Müdürü K.S., bir komiser ve iki polisin de yeraldığı 81 zanlı gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyeti'nde görevli olan K.S.'nin makam aracında; 50 gram esrar, başkalarına ait çek-senet ile ses kayıt cihazı ele geçirilmişti. Çeşitli suçlara karışan suç örgütüne yardım-yataklık etmekle suçlanan Polis Müdürü K.S. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Müfettişler soruşturma raporlarında çete davasında yargılanan K.S.'nin meslekten çıkartılmasını talep etti. Emniyet Yüksek Disiplin Kurulu da müfettişlerin istemine uydu ve K.S.'yi meslekten çıkarttı.

20 TRAFİKÇİ CEZALANDIRILDI

İstanbul'da geçen yıl hafriyat kamyonları ve servis minibüslerinden rüşvet almakla suçlanan 2'si amir 57 trafik polisinin dosyası da Kurul'un gündemine geldi. 5 Polis Başmüfettişi, rüşvet operasyonuna konu olan 57 trafikçi hakkında meslekten ihraç istedi. Kurul, Emniyet Amiri İ.Ş. ile komiser A.A.G.'ye ihraç yerine bir alt disiplin cezası verilmesini uygun buldu. Emniyet Amiri İ.Ş.'ye 12 ay, komiser A.A.G.'ye ise 24 ay süreli kıdem durdurma cezası verildi. Yüksek Disiplin Kurulu, 55 trafik polisinden 20'sini Disiplin Tüzüğü'nün 8'inci maddesinin 7. bendine dayanarak ihraç etti. 35 polise ise 6, 12 ve 24 ay arasında değişen kısa ve uzun süreli durdurma cezası verildi.

Başarılı personel unutulmadı


Meslekten çıkartmayı düzenleyen 8. maddenin 7'inci bendinde, "Yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve ya dostluk nedeniyle kötüye kullanmak" olarak açıklanıyor.
İçindeki çürük elmaları ayıklayan Emniyet Genel Müdürlüğü, başarılı personelini de ödüllendirmeyi ihmal etmedi. Bu yıl içinde mesleklerinde "üstün" başarı gösteren 135 bin polise 200 milyon lirayı aşkın "maaş" taltifi verildi. Bazı polis müdürlerinin bir yıl içinde 20-30 binlira arasında maaş ödülü aldığı ifade edildi.

HABER: Kamil ELİBOL-BUGÜN GAZETESİ

« ANA SAYFAYA DÖN
Etiketler:
Yazıya Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
türk polisi içinde müptezel barındırmaz ve yakalarsa gereğini yapar ,tsk gibi kol kırılır hesabı yapmaz..
cade cihangir - 07:49, 10 Aralık 2011 Cumartesi
bunlar bişey değilki. daha yukarlara çıkın amirlere , hakimlere , daha büyük yetkililere ne biçim rüşvetler dönüyor. maliye , adliye , belediye ye ye ye burası türkiye ye ye . ab'ye almıyorlarmış bizi. neden ?????
ABDURRRAHMAN ÖZ - 00:13, 10 Aralık 2011 Cumartesi
polisleri sevmiyorum ve güvenmiyorum...
cesur - 23:22, 09 Aralık 2011 Cuma
kotuler temizlenmedikce ne ulkeye ne millete huzur guven gelmez bu ne ya temizle temizle tukenmiyor bunlarda hicmi ulke millet sevgisi yok allah islah eylesin bunlari.
hilalcan - 20:07, 09 Aralık 2011 Cuma
polisin rüşvet alması bir türlü engellenemiyor. acaba polusler en baştakilere rüşvet mi veriyorlar diye insanın aklına geliyor. halbuki polis vatandaşa en yakın isim. o da adil olmazsa kime güveneceğiz ve kendimizi nasıl emniyette hissedeceğiz. yemek kokar da tuz kokar mı kardeşim? insaf, el insaf!
Adil Özmen - 19:17, 09 Aralık 2011 Cuma
yollarda orada polisler görüyorum, genç çocuklar, tertemiz yüzlü bazılarının daha bıyığı terlememiş..polisi rüşvetçi gibi göstermek ne kadar doğru, her meslek içinde çürüğüde vardır. bir de polisi paraya alıştıran zorla rüşveti veren kim acaba ? polisin işi gerçekten zor..
Osman Gazioğlu - 19:07, 09 Aralık 2011 Cuma
1985 yılından beri ehliyet sahibiyim..50'den fazla ceza yedim..bir defa dahi bir polisin haksız yere ceza yazdığını görmedim..bu da benim şansım..
hty-t - 18:54, 09 Aralık 2011 Cuma
allah ıma yemin ederim,süratim 80-85 km. deydi.110 km.hızla gittiğimi iddia edip ekip yolda durdurup,cezayı bastı.hangi kamera tespit etti bilmem ama trafik ekiplerin de istisnalar hariç insaf yok,oldum olası.allah ıslah etsin...
METİN ÇELİK - 17:08, 09 Aralık 2011 Cuma
karakollara gizli kamera konsun ve personel haberdar edilmesin görün neler çıkacak!ayrıca neden trafik ekiplerinde kamera yok?görev sırasında kamera çalışacak ...
KARAKOLLARA GİZLİ KAMERA - 16:21, 09 Aralık 2011 Cuma
işin işinde illahaki bir iş var araştırmak gerek
yedi bitirdi - 15:04, 09 Aralık 2011 Cuma
istanbuldaki servis minübüslerine bir bakın nerede trafik ihlali var hepsi onlarda hepsi emniyet şeritlerini zaptetmiş kimse dur demiyor...birde polisle ilgili yazı yazan arkadaşa bir çift lafım var bizde askerlik yaptık kimse salak değil ordada kimin neler yaptığını sizde biliyorsunuz...
KANARYA24 - 14:22, 09 Aralık 2011 Cuma
polis teşkilatı,kangren parçaları kesekese devam ediyor.çok sağlıklı,aile gibi birbirine tutkun bir teşkilat haline gelecek.bu rafine olma işleminde, polisi geçen başka yapı yok.çok seviniyorum.halk için en muteber nesne devlet;devlet için en önemli unsur,polis.o yakalamazsa,adliye bişey yapamıyor.
VATAN SİZE MİNNETARDIR - 14:07, 09 Aralık 2011 Cuma
murat aksunun kamyonlarını durdurmak bile yasakmış bundan bahsetsinler
muhittin üstün - 13:18, 09 Aralık 2011 Cuma
o polislerin yaptığını onaylamıyorum fakat m ü isimli geri zekalının polis asker ayrımcılığı yapmasını şiddetle kınıyorum.
vatansever - 11:32, 09 Aralık 2011 Cuma
burada yorum yazan bir asker arkadaş var terbiyeli ol herkes görüşünü yazıyor bu memlekette asker ak kaşık değil
oğulcuk - 11:17, 09 Aralık 2011 Cuma
o polilerin yaptıklarını tasvip etmiyorum ancak o kamyonların bağlı bulunduğu şirketler o servis kurumlarına bir ceza yazacak olsanız anında zıplatırlar memurun arkasında duran bir teşkilat olsa bunların hiçbiri olmaz
cenanuncu - 11:01, 09 Aralık 2011 Cuma
bu polislerin bir sucu yok onlarda deniz fenerinde olduğu gibi allah rızası için rüşvet aldılar. ama dayıları kuvvetliş değildi yakında mahkeme kararı ile geri mesleğe dönerler.
Mahmut Telci - 10:42, 09 Aralık 2011 Cuma
siz bunu bırakın. 2005 de edirnede kapıkulede rüşvet alırken yakalanan polisler ne oldu? araştırın ve yazın. ayrıca bursa da kum kamyonlarından rüşvet alan 30 polis ne oldu? daha neler var neler?
murat üçler - 10:24, 09 Aralık 2011 Cuma
yorum yazanlara. başınıza asker kadar taş düşsün. bir gün gidin bir şehirdeki polisin 1 günde neler yaptığına bakın. ertesi günü de bir kıtaya gidin ve sabahtan akşama kadar askerin neler yaptığına bakın. yine gece askerin ne yaptığına ne okuduğuna bir bakın.
murat üçler - 10:19, 09 Aralık 2011 Cuma
burada aptalca yorum yazanlar var. polise verilen ödüllerin hiç biri askere verilmez. askerlikte parasal ödül yoktur. ayrıca oyak ın verdiği para kimseyi ilgilendirmez. polis de gitsin poyak kursun ve benzerei parayı toplasın değerlendirsin ve ödesin emeklilikte.
murat üçler - 10:08, 09 Aralık 2011 Cuma
bir vatandaş olarak hep trafik polisleri galiba acaba baska yerde olmuyormu??
gerçekler - 09:20, 09 Aralık 2011 Cuma
polis milletin onuru bu güveni sarsanların meslekte kalması olamaz polis güven merkezi.
EMEKLİ MÜDÜR - 08:44, 09 Aralık 2011 Cuma
cok dogru yapiyorsunuz da;polise af yok,ya darbe yapan,hazirlik yapan,rus'a,israil'e,abd'ye vatanini satan askerlere niye maddimanevi yonlerden goz yumulup emekli olmalari saglaniyor!haklari elinden alinmiyor!650 milyar emekli ikramiyesi oyak bu kadar parayi nasil veriyor!yiyen yiyene!yaziklar olsun
savas acikgoz - 08:40, 09 Aralık 2011 Cuma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
İÇİNDEN NELER ÇIKMADI Kİ! - Gecekonduya polis baskını İÇİNDEN NELER ÇIKMADI Kİ! - Gecekonduya polis baskını
DÜNYANIN EN YAŞLILARI - Biri 13 bin diğeri ise 7 bin yaşındaDÜNYANIN EN YAŞLILARI - Biri 13 bin diğeri ise 7 bin yaşında
KAYIPLARA KARIŞTI - Arda Kural'dan kötü haberKAYIPLARA KARIŞTI - Arda Kural'dan kötü haber
SAVAŞIN ASIL AMACI BU - Çok konuşulacak çıkışSAVAŞIN ASIL AMACI BU - Çok konuşulacak çıkış
KİMLİKLERİ BELLİ OLDU - Şırnak'tan acı haber: 3 şehit KİMLİKLERİ BELLİ OLDU - Şırnak'tan acı haber: 3 şehit
TÜM ZAMANLARIN REKORU - Bu hafta ikinci kez oldu TÜM ZAMANLARIN REKORU - Bu hafta ikinci kez oldu
Başkan'dan garip savunma - KPSS'deki 12 soru iptali için bakın ne dedi?Başkan'dan garip savunma - KPSS'deki 12 soru iptali için bakın ne dedi?
KAÇACAK OLSAM... - Mahkemede Fuat Avni diyaloguKAÇACAK OLSAM... - Mahkemede Fuat Avni diyalogu
BASKIN DEHŞETİ - Güvenlik kameralarına böyle yansıdıBASKIN DEHŞETİ - Güvenlik kameralarına böyle yansıdı
CHP'YE SESLENİYORUM... - 'Kimse kalkıp kahramanlık yapmasın'CHP'YE SESLENİYORUM... - 'Kimse kalkıp kahramanlık yapmasın'
KORKUTAN GELİŞME - İstanbul için BOMBA uyarı KORKUTAN GELİŞME - İstanbul için BOMBA uyarı
FAİZİYLE GERİ ÖDEDİLER - Cadı avında gelinen son noktaFAİZİYLE GERİ ÖDEDİLER - Cadı avında gelinen son nokta
GÜLMEKTEN KIRILACAKSINIZ - Mizah dergilerinde bu haftaGÜLMEKTEN KIRILACAKSINIZ - Mizah dergilerinde bu hafta
GİZLİ İTTİFAK VAR - Türkiye gündemine bomba gibi düştüGİZLİ İTTİFAK VAR - Türkiye gündemine bomba gibi düştü
VATAN SAĞOLMASIN YETER... - Şehidin kız arkadaşı isyan etti:VATAN SAĞOLMASIN YETER... - Şehidin kız arkadaşı isyan etti:
İPTAL EDİLDİ - Türkiye'nin beklediği ihalede şok gelişme İPTAL EDİLDİ - Türkiye'nin beklediği ihalede şok gelişme
TEHLİKE BÜYÜK VE VAHİM - AKP'ye sert tepki: IŞİD'i işitmedinizTEHLİKE BÜYÜK VE VAHİM - AKP'ye sert tepki: IŞİD'i işitmediniz