haberL haberR
2 facebook twitter googleplus

SAVAŞ AY KİMDİR? SAVAŞ AY NEDEN ÖLDÜ?

Ana Sayfa » Gündem » SAVAŞ AY KİMDİR? SAVAŞ AY NEDEN ÖLDÜ? haberi
09 Kasım 2013 Cumartesi, 15:37
Ünlü gazeteci Savaş Ay hayatını kaybett Peki Savaş Ay kimdir? Savaş Ayın hastalığı neydi Savaş Ay hayatını ne zaman kaybetti?
SAVAŞ AY KİMDİR? SAVAŞ AY NEDEN ÖLDÜ?
Savaş Ay Şükran ve Turan Ay'ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı.Savaş Ay Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Savaş Ay Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev aldı. atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.İngilizce bilmektedir. 2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğa sahiptir. Ayrıca bazı programlar yapıp yoksullara yardımcı olmuştur.

En son A Haber'de muhabirlik yapmakta idi, fakat ses sisteminde bulunan bir sorundan dolayı ancak fısıltıyla konuşabiliyordu.

Savaş Ay’ın kalbi, 1,5 aydır gırtlak kanseri tedavi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde durdu. Savaş Ay doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.
Etiketler : gazeteci, savaş ay
allah rahmet eylesin çok güzel bir insandı insancıl biriydi toprağı bol olsun...
Misafir - 17:10, 09 Kasım 2013 Cumartesi
ölüm haltır ve her fanı olumu tadacak
Misafir - 15:45, 09 Kasım 2013 Cumartesi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın