haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Süper Loto çekiliş sonuçları ( 06.03.2014)-SÜPER LOTO

Ana Sayfa » Gündem » Süper Loto çekiliş sonuçları ( 06.03.2014)-SÜPER LOTO haberi
06 Mart 2014 Perşembe, 20:15
Süper Loto sonuçları Süper Loto çekiliş sonuçları açıklanıyor. Süper Loto bu akşam TRT ile aynı saatte bugun.com.tr'de sizlerle olacak. Süper Loto da kim ne kadar kazandı Süper Loto talihlisi nereden çıktı? Süper Loto 6 Mart sonuçları eş zamanlı olarak haberimizde sizlerle paylaşacağız...
Süper Loto çekiliş sonuçları ( 06.03.2014)-SÜPER LOTO
333. Hafta Süper Loto çekiliş sonuçları bu akşam belli oluyor. Süper Loto sonuçlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Süper Loto bildiğiniz gibi Milli Piyango İdaresi tarafından her perşembe düzenleniyor. Süper Loto noter huzurunda çekiliyor. Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye kazanmak için 6 bilmek gerekiyor. SÜPER LOTO oyununda hepinize başarılar bol şanslar diliyoruz..Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Süper Loto 6 Mart çekilişi bu akşam yapılacak. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Süper Loto 6 Mart Perşembe sonuçları haberimizde. Süper Loto sonuçları burada. Süper Loto 6 Mart çekilişi sonuçları burada...

SÜPER LOTO 6 MART SONUÇLARI BİRAZDAN HEPSİ BURADA

SÜPER LOTO 6 MART SONUÇLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZİŞTE SÜPER LOTO 27 ŞUBAT 2014 SONUÇLARI


Milli Piyango idaresi'nce düzenlenen Süper Loto 27 Şubat sonuçlarına göre büyük ikramiye kazandıran rakamlar belli oldu.Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Süper Loto'da 332. haftanın kazandıran numaraları 7, 10, 15, 17, 23 ve 37 olarak belirlendi.

6 bilen çıkmayınca 1 milyon 127 bin 237 lira haftaya devretti

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 127 bin 237 lira 22 kuruş haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 81 kişi 4 bin 331 lira 50'şer kuruş, 4 bilen 5 bin 732 kişi 66'şar lira, 3 bilen 106 bin 322 kişi de 6 lira 10'ar kuruş ikramiye alacak.

Bu haftaki çekilişte, 1 milyon 377 bin 727 lira 70 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 995 bin 819 lira 34 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 556 bin 658 lira 87 kuruş aktarıldı.


SÜPER LOTO NASIL BİR OYUNDUR?

Süper Loto, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Süper Loto çekilişi özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
SÜPER LOTO NASIL OYNANIR

Süper Loto tüm dünyada oynanan ve çok tutulan bir talih oyunudur. Süper Loto 6/54 ülkemizde 2007 yılından itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Türkiye"de Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş Süper Loto bayileri tarafından satışı gerçekleştirilir. Çok beğenilen bir oyun olduğundan, her işlek caddede bir Süper Loto bayisi bulmanız mümkündür. Süper Loto nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir. Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; Bir kolonda mevcut olan 1'den 54'e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir. Süper Loto çekilişleri her hafta Perşembe günü saat 21:30'da yapılır.

Süper Loto çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde eş zamanlı olarak bu sayfadan öğrenilebilir. Her hafta 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye bazen devredecektir. Bu da ikramiyenin katlanarak artmasına ve bir sonraki hafta oynayan toplam katılımcı sayısının da yükselmesine yol açacaktır. Katılımcı sayısının yükselmesi ikramiyenin büyümesine yol açacağından, her devirle birlikte büyüyen ikramiye, oyunun cazibesini daha da arttıracaktır. Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no"sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir. Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada Milli Piyango İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alırlar. 18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.SÜPER LOTO'DA EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR

Süper Loto oynarken nelere dikkat edilmeli?

- Süper Loto'da her kolonda seçilen rakamların kutucuğuna dik olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

- İşaretleme kırmızı kalemle yapılmamalıdır,

- Doldurduğunuz bir Süper Loto kolonu oynamadan vazgeçtiyseniz veya yanlış bir işaretleme yaptıysanız; o kolonun altındaki İPTAL kutusunun işaretlenmeniz yeterlidir.

- Süper Loto oyununa istenilen sayıda kolonla katılmanız mümkündür.

- İşaretlediğiniz kuponla bayiden aldığınız biletteki numaraların, seçtiğiniz numaralar olup olmadığını kontrol ediniz.

- Kuponlar ikramiye talep hakkını vermez.

- Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaraları 2, 3 veya 4 çekiliş için de oynayabilirsiniz.

- 18 Yaşından küçük olanlar Süper Loto'ya katılamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

- Süper Loto'ya ait biletler termal kağıttan üretilen bilet olup ısıdan korunmalıdır.

Milli Piyango İdaresince yapılacak Süper Loto 327. hafta çekilişinden önce 326. hafta itibariyle en çok çıkan rakamlar ve en az çıkan rakamlar.

En çok çıkan rakamların başında 326 haftada 56 defa gelen 35 rakamı bulunuyor. Bu sayıyı 48 defa gelen 13 sayısı izliyor. 37 47 defa, 1 46 defa ve 17 44 defa ile bu sayıları takip ediyor.

En az çıkan rakamların başında ise 23 defa gelen 52 sayısı yer alıyor. Bu sayıyı 25 defa gelen 38 sayısı takip ediyor. 3,11 ve 8 sayıları da bu sayıların ardında en az gelenler arasında yer alıyor.