haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Süper Loto sonuçları !! Süper Loto çekilişi Milli Piyango 13 Mart 2014

Ana Sayfa » Gündem » Süper Loto sonuçları !! Süper Loto çekilişi Milli Piyango 13 Mart 2014 haberi
16 Mart 2014 Pazar, 11:39
Süper Loto 13 Mart çekiliş sonuçları açıklandı. Süper Loto'da kim ne kadar kazandı. Süper Loto talihlisi nereden çıktı? Süper Loto 13 Mart sonuçları burada. Süper Loto 13 Mart çekiliş sonuçları ile ilgili tüm ayrıntıları bugun.com.tr'de bulabilirsiniz...
Süper Loto sonuçları !! Süper Loto çekilişi Milli Piyango 13 Mart 2014
Süper Loto sonuçları açıklandı. Süper Loto sonucu ve süper loto sonucu çekiliş listesinin detayları haberimizde. Süper Loto sonuçları ne oldu? Süper Loto sonucu için haberimize tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Süper Loto 13 Mart 2014 çekiliş sonucu ve Süper Loto sonuçları hakkında tüm detaylar sitemiz bugun.com.tr’de...

İŞTE SÜPER LOTO 13 MART SONUÇLARI;

Milli Piyango
İdaresince düzenlenen Süper Loto şans oyununun 13 mart tarihli çekilişi gerçekleştirildi. Süper Loto sonuçlarına göre büyük ikramiye kazandıran numaralar 8,12,14,15,35 ve 38 olarak belirlendi. 334.hafta Süper Loto çekiliş sonuçlarına 6 rakamı doğru bilen talihli çıkmayınca 3 milyon 820 bin 133 lira 62 kuruş tutarındaki büyük ikramiye 3.kez haftaya devretti.Süper Loto'da 3.devirin ardından büyük ikramiye miktarı giderek arttı.

Süper Loto çekiliş sonuçlarına göre 5 bilen 95 talihli 4 bin 518 lira 90'ar kuruş, 4 bilen 5 bin 746 kişi 80 lira 95'er kuruş ve 3 bilen 118 bin 201 kişi 6 lira 70 kuruş tutarında ikramiyenin sahibi oldu.MİLLİ PİYANGO İDARESİ'NİN SİTESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SÜPER LOTO NEDİR? NASIL BİR OYUNDUR?

Süper Loto, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Süper Loto çekilişi özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.SÜPER LOTO NASIL OYNANIR

Süper Loto tüm dünyada oynanan ve çok tutulan bir talih oyunudur. Süper Loto 6/54 ülkemizde 2007 yılından itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Türkiye"de Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş Süper Loto bayileri tarafından satışı gerçekleştirilir. Çok beğenilen bir oyun olduğundan, her işlek caddede bir Süper Loto bayisi bulmanız mümkündür. Süper Loto nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir. Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; Bir kolonda mevcut olan 1'den 54'e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir. Süper Loto çekilişleri her hafta Perşembe günü saat 21:30'da yapılır.

Süper Loto çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde eş zamanlı olarak bu sayfadan öğrenilebilir. Her hafta 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye bazen devredecektir. Bu da ikramiyenin katlanarak artmasına ve bir sonraki hafta oynayan toplam katılımcı sayısının da yükselmesine yol açacaktır. Katılımcı sayısının yükselmesi ikramiyenin büyümesine yol açacağından, her devirle birlikte büyüyen ikramiye, oyunun cazibesini daha da arttıracaktır. Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no"sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir. Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada Milli Piyango İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alırlar. 18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.

SÜPER LOTO'DA EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR

Süper Loto oynarken nelere dikkat edilmeli?

- Süper Loto'da her kolonda seçilen rakamların kutucuğuna dik olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

- İşaretleme kırmızı kalemle yapılmamalıdır,

- Doldurduğunuz bir Süper Loto kolonu oynamadan vazgeçtiyseniz veya yanlış bir işaretleme yaptıysanız; o kolonun altındaki İPTAL kutusunun işaretlenmeniz yeterlidir.

- Süper Loto oyununa istenilen sayıda kolonla katılmanız mümkündür.

- İşaretlediğiniz kuponla bayiden aldığınız biletteki numaraların, seçtiğiniz numaralar olup olmadığını kontrol ediniz.

- Kuponlar ikramiye talep hakkını vermez.

- Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaraları 2, 3 veya 4 çekiliş için de oynayabilirsiniz.

- 18 Yaşından küçük olanlar Süper Loto'ya katılamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

- Süper Loto'ya ait biletler termal kağıttan üretilen bilet olup ısıdan korunmalıdır.

Milli Piyango İdaresince yapılacak Süper Loto 327. hafta çekilişinden önce 326. hafta itibariyle en çok çıkan rakamlar ve en az çıkan rakamlar.

En çok çıkan rakamların başında 326 haftada 56 defa gelen 35 rakamı bulunuyor. Bu sayıyı 48 defa gelen 13 sayısı izliyor. 37 47 defa, 1 46 defa ve 17 44 defa ile bu sayıları takip ediyor.

En az çıkan rakamların başında ise 23 defa gelen 52 sayısı yer alıyor. Bu sayıyı 25 defa gelen 38 sayısı takip ediyor. 3,11 ve 8 sayıları da bu sayıların ardında en az gelenler arasında yer alıyor.