haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Milli Piyango Bileti 19 Şubat 2014 Çekiliş Sonuçları Sorgulama

Ana Sayfa » Gündem » Milli Piyango Bileti 19 Şubat 2014 Çekiliş Sonuçları Sorgulama haberi
22 Şubat 2014 Cumartesi, 09:46
Süper Loto 20 Şubat perşembe 2014 sonuçları burada.Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Süper Loto sonuçları Milli Piyango'nun sitesiyle eş zamanlı olarak bir tık ötenizde.Süper Loto çekiliş sonuçları,büyük ikramiye talihlileri ve ikramiye kazandıran şanslı numaralar Bugun.com.tr'de
Milli Piyango Bileti 19 Şubat 2014 Çekiliş Sonuçları Sorgulama
Süper Loto sonuçları için beklenen an geldi.Süper Loto çekiliş sonuçları için nefesler tutuldu.Süper Loto büyük ikramiyesi için şans oyununa akın eden vatandaşlar gözünü Milli Piyango'ya çevirdi.Süper Loto çekilişi her hafta perşembe günleri Milli Piyango idaresi tarafından düzenleniyor ve Süper Loto çekilişi noter huzurunda gerçekleştiriliyor.20 Şubat 2014 Süper Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından açıklanır açıklanmaz eş zamanlı olarak burada.Süper Loto sonuçları,büyük ikramiye talihlileri ve ikramiye kazandıran şanslı numaralara bugun.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

İŞTE SÜPER LOTO 20 ŞUBAT 2014 SONUÇLARI

Milli Piyango idaresi'nce düzenlenen Süper Loto 20 Şubat sonuçlarına göre büyük ikramiye kazandıran rakamlar belli oldu.Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Süper Loto'da 331. haftanın kazandıran numaraları 5, 11, 17, 19, 33 ve 38 olarak belirlendi.

Süper Loto çekiliş sonuçlarına göre büyük ikramiye kazanan talihlinin kuponunu Van Merkez'den yatırdığı bildirildi.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto çekilişinde, 6 bilen 1 kişi, 2 milyon 479 bin 630 lira 30 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 98 kişi 4 bin 191 lira 75'er kuruş, 4 bilen 6 bin 46 kişi 72 lira 90'ar kuruş, 3 bilen 116 bin 282 kişi 6 lira 55'er kuruş ikramiye alacak.

Bu haftaki çekilişte, 4 milyon 92 bin 822 lira 30 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 166 bin 510 lira 59 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 651 bin 794 lira 84 kuruş aktarıldı.


SÜPER LOTO'DA GEÇEN HAFTA NE OLDU (13 ŞUBAT)

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto oyununun çekilişi yapıldı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, 330. haftanın kazandıran numaraları 20, 26, 29, 42, 49 ve 52 olarak belirlendi.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto çekilişinde, 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 159 bin 745 lira 55 kuruş haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 58 kişi 6 bin 223 lira yetmiş beşer kuruş, 4 bilen 3 bin 636 kişi 107 lira yirmi beşer kuruş, 3 bilen 78 bin 879 kişi 8 lira kırk beş kuruş ikramiye alacak.

Bu haftaki çekilişte, 1 milyon 417 bin 466 lira 5 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 24 bin 782 lira 10 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 572 bin 713 lira 69 kuruş aktarıldı.

 SÜPER LOTO 6 ŞUBAT SONUÇLARI

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto oyununun 6 Şubat 2014 çekilişi yapıldı.Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre,Süper Loto 329. hafta çekilişinde kazandıran numaraları 3, 15, 30, 35, 45 ve 51 olarak belirlendi.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto çekilişinde, 6 bilen 1 kişi 3 milyon 858 bin 302 85 kuruş tutarındaki ikramiyenin sahibi oldu.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 122 kişi, 3 bin 648 lira 50 kuruş, 4 bilen 6 bin 403 kişi, 74 lira 55 kuruş ve 3 bilen 117 bin 956 kişi, 7 lira ikramiye alacak.

6 Şubat 2014 Süper Loto çekilişi büyük ikramiye talihlisinin kuponunu İzmir'in Menemen ilçesinden yatırdığı belirtildi.
SÜPER LOTO NASIL BİR OYUNDUR?Süper Loto, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Süper Loto çekilişi özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

SÜPER LOTO NASIL OYNANIR

Süper Loto tüm dünyada oynanan ve çok tutulan bir talih oyunudur. Süper Loto 6/54 ülkemizde 2007 yılından itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Türkiye"de Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş Süper Loto bayileri tarafından satışı gerçekleştirilir. Çok beğenilen bir oyun olduğundan, her işlek caddede bir Süper Loto bayisi bulmanız mümkündür. Süper Loto nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir. Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; Bir kolonda mevcut olan 1'den 54'e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir. Süper Loto çekilişleri her hafta Perşembe günü saat 21:30'da yapılır.

Süper Loto çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde eş zamanlı olarak bu sayfadan öğrenilebilir. Her hafta 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye bazen devredecektir. Bu da ikramiyenin katlanarak artmasına ve bir sonraki hafta oynayan toplam katılımcı sayısının da yükselmesine yol açacaktır. Katılımcı sayısının yükselmesi ikramiyenin büyümesine yol açacağından, her devirle birlikte büyüyen ikramiye, oyunun cazibesini daha da arttıracaktır. Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no"sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir. Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada Milli Piyango İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alırlar. 18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.

SÜPER LOTO'DA EN ÇOK ÇIKAN SAYILARSüper Loto oynarken nelere dikkat edilmeli?

- Süper Loto'da her kolonda seçilen rakamların kutucuğuna dik olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

- İşaretleme kırmızı kalemle yapılmamalıdır,

- Doldurduğunuz bir Süper Loto kolonu oynamadan vazgeçtiyseniz veya yanlış bir işaretleme yaptıysanız; o kolonun altındaki İPTAL kutusunun işaretlenmeniz yeterlidir.

- Süper Loto oyununa istenilen sayıda kolonla katılmanız mümkündür.

- İşaretlediğiniz kuponla bayiden aldığınız biletteki numaraların, seçtiğiniz numaralar olup olmadığını kontrol ediniz.

- Kuponlar ikramiye talep hakkını vermez.

- Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaraları 2, 3 veya 4 çekiliş için de oynayabilirsiniz.

- 18 Yaşından küçük olanlar Süper Loto'ya katılamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

- Süper Loto'ya ait biletler termal kağıttan üretilen bilet olup ısıdan korunmalıdır.

Milli Piyango İdaresince yapılacak Süper Loto 327. hafta çekilişinden önce 326. hafta itibariyle en çok çıkan rakamlar ve en az çıkan rakamlar.

En çok çıkan rakamların başında 326 haftada 56 defa gelen 35 rakamı bulunuyor. Bu sayıyı 48 defa gelen 13 sayısı izliyor. 37 47 defa, 1 46 defa ve 17 44 defa ile bu sayıları takip ediyor.

En az çıkan rakamların başında ise 23 defa gelen 52 sayısı yer alıyor. Bu sayıyı 25 defa gelen 38 sayısı takip ediyor. 3,11 ve 8 sayıları da bu sayıların ardında en az gelenler arasında yer alıyor.