haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Süper Loto çekilişi yapıldı -MPİ Süper Loto sonuçları tıkla öğren (27 Mart)

Ana Sayfa » Gündem » Süper Loto çekilişi yapıldı -MPİ Süper Loto sonuçları tıkla öğren (27 Mart) haberi
27 Mart 2014 Perşembe, 22:10
Süper Loto Sonuçları, Milli Piyango idaresi tarafından düzenlenen çekiliş sonucunda Süper Loto oyunun bu haftaki kazanan numaraları belli oldu.Süper Loto'da bu hafta kazanan numaralar hangileri oldu ? Süper Loto büyük ikramiye ne kadar ? Süper Loto sonuçlarını öğrenmek için tıklayın.
Süper Loto çekilişi yapıldı -MPİ Süper Loto sonuçları tıkla öğren (27 Mart)
Süper Loto Sonuçları, Milli Piyango idaresi tarafından düzenlenen çekiliş sonucunda Süper Loto Oyunun bu haftaki kazanan numaraları belli oldu.Süper Loto'da bu hafta kazanan numaralar hangileri oldu ? Süper Loto büyük ikramiye ne kadar ? Süper Loto sonuçlarını öğrenmek için tıklayın. Süper Loto ve diğer Milli piyango oyunları bugun.com.tr'de

Süper Loto 27 mart çekiliş sonuçları açıklandı. Sonuçlar Milli Piyango'nun resmi sitesi www.millipiyango.gov.tr adresinden açıklandı. Süper Loto'da büyük ikramiye sahibi olabilmek için 6 numarayı doğru bilmek gerekiyor. Süper Loto çekilişi noter huzurunda gerçekleştiriliyor. Süper Loto oyununda hepinize başarılar bol şanslar diliyoruz. Süper Loto sonuçlarına göre 27 mart çekilişinin şanslı numaraları hangileri? Süper Loto 27 mart ikramiye talihlisi kim? Süper Loto çekiliş sonuçlarıyla ilgili tüm merak edilenler bir tık ötenizde. Süper Loto 27 mart çekiliş sonuçları ikramiye talihlileri ve Süper Loto çekiliş oyunu ile ilgili tüm detaylar siteniz bugun.com.tr'de.

İŞTE SÜPER LOTO 27 MART SONUÇLARI 

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto oyununun çekilişi yapıldı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, 336. haftanın kazandıran numaraları  4, 27, 31, 34, 36 ve 52 olarak belirlendi.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto çekilişinde 6 bilen 1kişi 7 milyon 230 bin 690 lira 45 kuruş kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 87 kişi 6 bin 510 lira 95 kuruş, 4 bilen 6 bin 592 kişi 92 lira 50'şer kuruş, 3 bilen 135 bin 287 kişi 7 lira 75'er kuruş ikramiye alacak.SÜPER LOTO NEDİR? NASIL BİR OYUNDUR?

Süper Loto, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Süper Loto çekilişi özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
SÜPER LOTO NASIL OYNANIR

Süper Loto tüm dünyada oynanan ve çok tutulan bir talih oyunudur. Süper Loto 6/54 ülkemizde 2007 yılından itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Türkiye"de Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş Süper Loto bayileri tarafından satışı gerçekleştirilir. Çok beğenilen bir oyun olduğundan, her işlek caddede bir Süper Loto bayisi bulmanız mümkündür. Süper Loto nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir. Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; Bir kolonda mevcut olan 1'den 54'e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir. Süper Loto çekilişleri her hafta Perşembe günü saat 21:30'da yapılır.

Süper Loto çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde eş zamanlı olarak bu sayfadan öğrenilebilir. Her hafta 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye bazen devredecektir. Bu da ikramiyenin katlanarak artmasına ve bir sonraki hafta oynayan toplam katılımcı sayısının da yükselmesine yol açacaktır. Katılımcı sayısının yükselmesi ikramiyenin büyümesine yol açacağından, her devirle birlikte büyüyen ikramiye, oyunun cazibesini daha da arttıracaktır. Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no"sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir. Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada Milli Piyango İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alırlar. 18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.

SÜPER LOTO'DA EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR

Süper Loto oynarken nelere dikkat edilmeli?

- Süper Loto'da her kolonda seçilen rakamların kutucuğuna dik olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

- İşaretleme kırmızı kalemle yapılmamalıdır,

- Doldurduğunuz bir Süper Loto kolonu oynamadan vazgeçtiyseniz veya yanlış bir işaretleme yaptıysanız; o kolonun altındaki İPTAL kutusunun işaretlenmeniz yeterlidir.

- Süper Loto oyununa istenilen sayıda kolonla katılmanız mümkündür.

- İşaretlediğiniz kuponla bayiden aldığınız biletteki numaraların, seçtiğiniz numaralar olup olmadığını kontrol ediniz.

- Kuponlar ikramiye talep hakkını vermez.

- Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaraları 2, 3 veya 4 çekiliş için de oynayabilirsiniz.

- 18 Yaşından küçük olanlar Süper Loto'ya katılamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

- Süper Loto'ya ait biletler termal kağıttan üretilen bilet olup ısıdan korunmalıdır.

Milli Piyango İdaresince yapılacak Süper Loto 327. hafta çekilişinden önce 326. hafta itibariyle en çok çıkan rakamlar ve en az çıkan rakamlar.

En çok çıkan rakamların başında 326 haftada 56 defa gelen 35 rakamı bulunuyor. Bu sayıyı 48 defa gelen 13 sayısı izliyor. 37 47 defa, 1 46 defa ve 17 44 defa ile bu sayıları takip ediyor.

En az çıkan rakamların başında ise 23 defa gelen 52 sayısı yer alıyor. Bu sayıyı 25 defa gelen 38 sayısı takip ediyor. 3,11 ve 8 sayıları da bu sayıların ardında en az gelenler arasında yer alıyor.