SON DAKİKA
haberL haberR

Başbakan Erdoğan'dan gece yarısı mesajı

07.06.2013 07:30  

Başbakan Erdoğan, resmi temaslarda bulunduğu Tunus'tan Türkiye'ye döndü. Binlerce kişi Erdoğan'ı karşılamak üzere havalimanına akın etti.

Başbakan Erdoğan'dan gece yarısı mesajı
Başbakan Erdoğan, 3 Haziran'da çıktığı Fas, Cezayir ve Tunus gezisinden yurda döndü. Erdoğan'ı karşılamak için çok sayıda vatandaş, bakan ve milletvekili Atatürk Havalimanı'na geldi. Kuzey Afrika gezisinden yurda dönen Başbakan Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.

ERDOĞAN ON BİNLERE SESLENDİ - TIKLA İZLE

ERDOĞAN'A HAVALİMANINDA COŞKULU KARŞILAMA - FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Erdoğan'ın saat 02.40'ta başladığı konuşması yoğun katılım nedeniyle miting havasında geçti. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının gündeminde Gezi Parkı protestoları vardı.

POLİSİ ÇEKİN NE OLACAK?
 
Aşırı güç kullanımıyla ilgili gerekenin yapılacağını söyleyen Erdoğan, "polis sokaklardan çekilsin" talaplerine olumsuz yanıt verdi, "Polisi çekin'. Ne olacak? Burası yol geçen hanı değil! Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir ve kamu kurumlarına varıncaya kadar, kamu araç gereçlerine varıncaya kadar, sivil vatandaşlarımızın araçlarına varıncaya kadar herkese saldıranlara karşı polisimiz görevini yapmıştır" dedi.
 
Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:
 
"Sevgili İstanbullular, çok değerli yol arkadaşlarım, ekranları başında bizleri izleyen tüm vatandaşlarım, hepinizi hasretle ve muhabbetle selamlıyorum.
 
Bu güzel İstanbul gecesinde muhteşem bir coşkuyu, sarsılmaz kararlığı ve heyecanı bizlere yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu gece sadece sizleri değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin her köyünde, her şehrinde nefes alıp veren canları, can kardeşlerimi selamlıyorum. Diz çökmüş, rabbimin huzurunda dua eden annelerimizi, ninelerimi, bacılarımı selamlıyorum. Alın terini ekmeğine katık etmiş çiftçi, köylü, tüm işçi, tüm emekçi kardeşlerimi selamlıyorum. Türkiye kadar büyük, Türkiye kadar vakur, Türkiye kadar ağırbaşlı genç kardeşlerimi selamlıyorum.
 
Şu anda İstanbul'dan, İstanbul'un kardeşi Saraybosna'yı, Bakü'yü, Beyrut'u, Kahire'yi, Üsküp'ü, Bağdat'ı, Şam'ı, Gazze'yi, Ramallah'ı, Mekke ve Medine'yi selamlıyorum. Elbette İstanbul'u tekrar tekrar selamlıyorum, her semti ile her mahallesi ile her sokağı ile İstanbul'u yürekten selamlıyorum.
 
Bugün sizlere uzaktan selamlar getirdim. Uzak diyarlardaki kardeşlerimden selamlar getirdim. Sizlere Fas'taki kardeşlerimin selamlarını getirdim, sizlere Cezayir'deki kardeşlerimin selamlarını getirdim, sizlere Tunus'taki kardeşlerimin selamlarını getirdim. Değerli kardeşlerim, Allah kardeşliğimizi daim etsin inşallah.
 
Rabbim birliğimizi, dayanışmamızı, muhabbetimizi daim etsin inşallah. Oradaki kardeşlerimiz, oradaki yöneticilerimiz hep şunu söylediler; 'Bunların hepsi geçer' dediler. 'Çünkü biz size inanıyoruz' dediler.
 
'VANDALLIKLA İŞİMİZ OLMAZ'
 
Biz hiçbir zaman gönüller yıkmanın, gönüller kırmanın tarafında değil, gönüller yapmanın tarafında olduk. Ama dik durduk, dikleşmedik. Bizim kavga ile çatışma ile işimiz olmaz, bizim vandallıkla, vurup kırmayla, yakıp yıkmakla, kırıp dökmekle işimiz olmaz.
 
'FAİZ LOBİSİ BİZİ TEHDİT EDEMEZ'
 
Kardeşlerim, biz yapmayı biliriz ve bugüne kadar da yaparak, üreterek, inşa ederek, Türkiye’yi büyüterek bugünlere geldik. Şimdi altını çiziyorum; faiz lobisine rağmen buralara geldik. Bu faiz lobisi şu anda borsada spekülasyonlara girmek suretiyle bizi tehdit edeceğini zannediyor.
 
Şunu bir defa çok iyi bilmeleri lazım; bu milletin alın terini onlara yedirtmeyeceğiz. Bu vandalizmi organize edenlerin yanında olduğunu söylüyorsa bunlar karşısında bizi bulacaklardır. Bizim karşımıza geldikleri zaman 'Sizin zamanınızda 5 kat daha zengin olduk' diyenler, işte bugünlerde bizle uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türkiye'yi, Türk insanını konuşuyor.
 
Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler Biz bugünlere 'ya sabır' diyerek, 'sabreden zafere ulaşır' diyerek geldik. Herkes şunu bilsin, biz Türkiye’yi kardeşlik üzerine inşa ederek, kardeşlikle büyüterek, kardeşliği yücelterek bugünlere geldik.
 
76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Birileri diyor ki, 'Başbakan yüzde 50’nin başbakanı olduğunu söylüyor'. Elinize, dilinize dursun. Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. Türkiye’nin en batısından en doğusuna kadar ayırt etmeden hizmet götürdük.
 
10 yıl önce Hakkari'de havaalanı açılacak dense kim inanırdı, Şırnak'ta havaalanı açılacak dense kim inanırdı? Geldik 26 ilde havaalanı vardı, şimdi 50'ye ulaştı.
 
Bizim karşımıza dikilenler, bu hizmetler için değil, bu hizmeti kimler yapıyor, onun için dikildiler.
 
Kim yapıyor 'AK Parti yapıyor. AK Parti iktidarı yapıyor. Öyleyse biz bir yerden bir şeyler yapıp, sandıkta başaramadığımızı sandık dışı yollarla yapacağız' dediler. Kimsenin etnik kökeni, kimsenin inancı, kimsenin mezhebi, ideolojisi, düşüncesi bizim nezdimizde ötelenmiş değildir.
 
Çünkü biz, bu milletin -dikkat edin 50 milyonun demiyorum veya yüzde 50'nin demiyorum, 76 milyonun efendisi değil, hizmetkarıyız. Biz birlikte Türkiye'yiz. Biz biriz, beraberiz, kardeşiz. Türkiye'de yaşanan hadiseleri, bütün tarafsızlığımızla - bizim anlayışımız bu- okuruz, analiz ederiz, değerlendiririz, ondan sonra da adımımızı atarız.
 
AK Parti iktidarının başarısı gerginlik, çatışma kutuplaşma asla değildir.
 
Biz nasıl demokrasiye, seçime, milli iradeye saygılıysak, herkesten ama herkesten çok haklı olarak bize de saygılı olmalarını istiyoruz. Biz, yola çıkarken bir şey söyledik, 'Hedef, ileri demokrasi' dedik. Bunu başaracağız.
 
'SANDIK DIŞINDA KİMSE EL UZATAMAZ'
 
Kardeşlerim; emaneti veren millettir. Emaneti alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kast edemez. 10.5 yıl geçti. 10.5 yıl boyunca bu emaneti kutsal bildik, canımız gibi koruduk bundan sonra da canımız gibi korumaya devam edeceğiz.
 
'VANDALLIĞA İZİN VERMEYİZ'
 
Hiç kimsenin, ama hiç kimsenin bu ülkede hukuksuzluk yapmasına, demokrasiye kast etmesine, vandallıkla yakıp yıkmasına, şehirlere, kamu mallarına, insanımıza zarar vermesine göz yumamayız.
 
'15 AĞAÇ İÇİN 3 KİŞİ ÖLDÜ'
 
Şimdi, Gezi Parkı'nda sayısı 15'e bile varmayan ağaç için yapıldığı söylenen gösteriler bugün arkasında 3 kayıp bıraktı. 2 gencimiz hayatını kaybetti, bir başkomiserimiz şehit oldu. Şimdi ben buradan bir şey söyüyorum. Kardeşlerim; bu gençlerin ölümü ne kadar önemliyse benim polisimin ölümü, şehadeti de en az onlar kadar önemlidir. Bu polis kimin polisi, neyin görevini yapıyor Bu ülkede can güvenliğimizi sağlamak için görev yapıyor.
 
'POLİS GÖREVİNİ YAPTI'
 
Yeri geliyor teröristin karşısına dikiliyor, yeri geliyor anarşistin, vandalizmin karşısına dikiliyor. Birilerinin işine tabii ki bu gelmeyecek. Ne diyorlar; 'Polisi çekin'. Ne olacak Burası yol geçen hanı değil, bu ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Kamu kurumlarına, kamu araçlarına, sivil vatandaşlarımızın araçlarına varıncaya kadar, insana varıncaya kadar herkese saldıranlara karşı polisimiz görevini yapmıştır.
 
'AŞIRI GÜÇ İÇİN TALİMAT'
 
Yeri gelmiş, aşırı güç kullanmış olabilir. Onlarla ilgili talimatımızı verdiğimizi söylemiştim. Başbakan vekilim de bunu söyledi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanım gereğini yapıyor. Takipçisidir. Fakat kimsenin bunlar üzerinden bize saldırmaya da hakkı yoktur. Kardeşlerim, başkomiserimizin daha doğmamış bebeği anne karnında yetim bırakıldı. Çoğu polis, bine yakın vatandaşımız yaralandı. Şehirler yağmalandı, dükkanlar yağmalandı, esnafa zarar verildi. Bunlar Türk bayrağını yakacak kadar azgınlaştılar ve utanmadan, sıkılmadan Türk bayrağını gezdirenler bunlara ne yazık ki oyuncak oldu.
 
'EYLEMLER VANDALLIĞA DÖNÜŞTÜ'
 
Sokaklarda kağıt toplayarak hayatını idame ettirmeye çalışan gencimiz, ona da kast ettiler. Kardeşlerim; gazeteciyim diyerek, sanatçıyım diyerek, siyasetçiyim diyerek son derece sorumsuz bir şekilde nefretin, ayrımcılığın, hukuksuzluğun, kışkırtmanın alasını yaptılar. Demokratik gösteri hüviyetini kaybeden, artık vandallığa, artık tam anlamıyla hukuksuzluğa dönüşen bu eylemler derhal son bulmalıdır. Samimi hissiyatlarla çıkıp, terör örgütlerinin aracı olan vatandaşlarımız, asıl oyunu görüp bu hukuksuzluktan uzak durmalıdır. Benim masum vatandaşlarım bu kirli oyundan, bu siyaset mühendisliğinden, demokrasiye yönelik bu hukuksuz gösterilerden kendilerini ayırmalıdır. Her ne yapacaksak demokrasi içinde yapacağız, her ne yaparsak hukukla yapacağız. Bunun dışındaki her yolu, 76 milyon hep birlikte gayri meşru görecek, 76 milyon hep birlikte bunun karşısına dikileceğiz.
 
İTİDAL ÇAĞRISI
 
Türkiye'nin yükselişini Allah'tan başka hiçbir güç engelleyemez. Sevgili kardeşlerim, siz 10 gün boyunca, vakardan, ağırbaşlılıktan, aklıselimden taviz vermediniz. Şimdi buradan evlerimize dağılacağız; vakardan, ağırbaşlılıktan, aklıselim ve sağduyudan asla taviz vermeyeceğiz. Sizin elinizde tencere tava yok değil mi İşte bu çok önemli.
 
'TENCERE-TAVAYLA DOLAŞANLARDAN DEĞİLSİNİZ'
 
Siz sokaklarda tencere tavayla dolaşanlardan değil, bu gençlik, elinde bilgisayarıyla dolaşanlardan bir gençlik olacak. Büyük Türkiye'nin büyük gençleri olarak, büyük Türkiye ülkesi için mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Gençler, kardeşlerim, siz, mazlumların umudusunuz. Siz, Ortadoğu'nun, Balkanların, Afrika'nın örnek gençlerisiniz. Siz büyük düşüneceksiniz. Siz büyük adımlar atacak, büyük hedeflere koşacaksınız. Siz oyuna gelmeyecek, aldanmayacak, aldatmayacaksınız.
 
Gençler, her birinize teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında Türkiye'nin bütün gençliğini kucaklıyorum. Anadolu'daki, Trakya'daki Türk kardeşlerimi, yeryüzündeki tüm dost ve kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. Sevgili İstanbullular, emin olun Türkiye'nin yükselişini Allah'tan başka hiçbir güç engelleyemez. Şehit başkomiserimizi, hayatını kaybeden 2 gencimizi rahmetle yad ediyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum." 
 
Başabakan Erdoğan konuşmasının ardından Üsküdar Kısıklı'daki evine geçti. Burada da kalablık bir grup tarafından karşılanan Erdoğan, bir kez daha konuştu.
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Gezi parkındakiler siyasi değiliz diyorlar ama yalan söylüyorlar sırf benim bildiğim en az 20-30 tane chp vekil aday adayı orada mevcut gezi parkı eylemcileri chp den emir alıyor ve oraya gidiyorlar bu bu kadar net
Misafir - 09:06, 09 Haziran 2013 Pazar
Bu chp bir başbakanı astı. Asmadan önce en insanlığa sığmaz iğrenç işkencelere maruz bıraktı. İrade böyle istiyor dediler. Şimdi irade değişti.
Misafir - 16:26, 07 Haziran 2013 Cuma
Pekala gezi parkı işgali için izin alınmış mıdır? Milletin mallarına zarar vermek için izin alınmış mıdır? Taş atarken izin alınmış mıdır? tencereni çalıp etrafı rahatsız ederken izin alınmış mıdır? Kamu mallarını yakarken "yakabilir miyiz" diye izin alınmış mıdır?
Misafir - 16:17, 07 Haziran 2013 Cuma
,Gece miting yapmak yasak olduğu halde miting yapanlar, eğer Devlet Bahçeli olsaydı,Hemen savcılar tezkere hazırlayıp,başbakanın emriyle TBMM ne gönderilirdi ,İşte bizim adalet sistemimiz.Ben bu adalete nasıl güveneyim.
Misafir - 15:56, 07 Haziran 2013 Cuma
TAKSİM PLATFORMU DENİLEN PLATFORM MADEM BU KADAR VATANSEVERSİNİZ ŞARTLARINIZIN İÇİNDE NEDEN KREDİ KARTI FAİZLERİ YOK KREDİ KARTI FAİZLERİ TEFE TÜFEYİ AŞAMAZ DİYE NİYE ŞART KOYMADINIZ İŞİNİZEMİ GELMEDİ
Misafir - 15:34, 07 Haziran 2013 Cuma
YAKALANAN YABANCILAR DİPLOMATİK PASAPORTLU ALMAN İNGİLİZ VE İRAN UYRUKLULAR
Misafir - 15:31, 07 Haziran 2013 Cuma
Sonuna kadar arkandayız, duacıyız, seninleyiz Sayın Başbakanınımız, tenecere tavacılara bakma sen, söylediğini anlamak istemeyenler var beyninin %50'si çalışmayanlar var, TAKMA KAFANA, DURMAK YOK TÜRKİYE'MİZİ UÇURMAYA DEVAM...
Misafir - 14:54, 07 Haziran 2013 Cuma
HELAL BASBAKANIM
Misafir - 14:46, 07 Haziran 2013 Cuma
hz musa yahudilere gökten kudret helvası indirmiş yine yaranamamış..Bizim tiyneti bozuklarda aynı. kör gözleri görmüyor yapılanları. başbakan ne yapsın
Misafir - 14:39, 07 Haziran 2013 Cuma
Misafir - 14:31, 07 Haziran 2013 Cuma
chp ergenekonun emriyle ülkede iç savaş çıkartmak istiyor. Dış güçlerden de yardım alıyorlar. Yıkmak kolay yapmak zor. Ama bu ülke karışırsa kendilerini de o ergenekonuda onun yaltakçılarınıda hiç kimse kurtaramaz...
Misafir - 14:17, 07 Haziran 2013 Cuma
işin içerisinde küresel güçlerde var onların zoruna giden alkol yasası yeni havaalanı açılınca yeni transfer noktası istanbul olacak buda alman ekonomisine yılda 10 milyar dolardan fazla zarar verecek işte bu yüzden 3. köprü ve havaalanına karşılar
Misafir - 13:35, 07 Haziran 2013 Cuma
arkadaşlar işin özü farklı Yiğit Bulut herşeyi anlattı sonuna kadar başbakanın arkasındayız olayların arkasında almanya ingiltere ve iran var yeni havaalanı istemiyorlar çünkü alman lufthansa o zaman çöker kanal istanbulda montrö anlaşmasına darbe vuruyor
Misafir - 13:33, 07 Haziran 2013 Cuma
SAYIN VATANDAŞ KEŞKE SEN DE GERÇEKLERİ BİR GÖRMEK İSTESEN VE BAŞKA KAYNAKLARDAN BİLGİ EDİNEREK DOĞRU BİLGİYE ULAŞSAN
Misafir - 13:18, 07 Haziran 2013 Cuma
amin
Misafir - 12:39, 07 Haziran 2013 Cuma
bir hafta yetim kaldık ne zormuş be sensizlik... hoş geldin sefalar getirdin...... ama bu olaylar bir yandan gerçekleri görmemize vesile oldu ve bizi dahada çok kenetlendirdi birbirimize... yiğit bulut un olayların asıl çıkarılma sebebi ile alakalı konuşmasından sonra gözlerimiz dahada açıldı...
Misafir - 12:36, 07 Haziran 2013 Cuma
Misafir - 12:34, 07 Haziran 2013 Cuma
BAŞBAKAN'INA SAHİP ÇIK TÜRKİYE!
Misafir - 12:27, 07 Haziran 2013 Cuma
TÜRKİYE BÖYLE BAŞBAKAN GÖRMEDİ.
Misafir - 12:27, 07 Haziran 2013 Cuma
PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR SENİNLEYİZ.....
Misafir - 11:55, 07 Haziran 2013 Cuma
INSANLARIN ANLAMADIGI SU BU DEVLETE KARSI DEGIL ORDA YAPILAN YANLISLIGA POLISIN FASIZAN SALDIRISINA BOSA BAGIRIYORSUNUZ BU BARISCI BIR EYLEM TEK KELIME YASASIN TAKSIM DIRENISI BIRDE BU YORUM NIYE KONTROL EDILIYOR EDITORCE O MU KARAR VERCEK BENIM YERIME NE YAZACAGIMI YADA O YAZSIN BIZIM ADIMIZA
Misafir - 11:50, 07 Haziran 2013 Cuma
evet bende aynı fikirde ve düşüncedeyim....
Misafir - 11:38, 07 Haziran 2013 Cuma
Bizim ecdadımız Osmanlı .Bize bunu hissettiren Başbakanımız. Sonuna kadar destekcisiyiz.Bu memleketin ekmeyini yiyip bu milletin ekmeğine kan doğrayanlar asla muaffak olamayacaklar.Saygılarımla.
Misafir - 11:24, 07 Haziran 2013 Cuma
Atatürk Havalimanı gösteri yeri midir?Gecenin bu saatinde yapılan miting için yasal izin alınmış mıdır?Geceyarısından sonra toplu taşımanın çalıştırılması emrini kim vermiştir?Yasal dayanağı nedir?
Misafir - 11:09, 07 Haziran 2013 Cuma
Allah senden milyonlarca defa razı olsun.Allah sana Güç ,kuvvet,sağlık,sıhhat versin,Allah seni devletin ve milletin başından eksik etmesin.Allah zalimlere ve taşkınlık yapanlarada fırsat vermesin.Seni sonuna kadar destekliyor ve sana güveniyoruz.
Misafir - 11:08, 07 Haziran 2013 Cuma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın